BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Lifestyle

Lider të lindur, famë dhe para, këto janë 5 shenjat më këmbëngulëse dhe më të suksesshme të horoskopit

Lider të lindur, famë dhe para, këto janë 5 shenjat më

Në kohën tonë karakterizohet si “i suksesshëm ”, ai që ka pushtuar një pozitë të lartë shoqërore, famë dhe para.

Këto janë 5 shenjat më të suksesshme:

Dashi

Dashi është konkurrues nga natyra, i guximshëm, aventurier, luftëtar. Përpiqet të jetë i pari në çdo gjë, nga puna dhe sporti e deri te festat dhe netët. Ai ka atë që ne e quajmë guxim me qëllim të mirë dhe nuk ka frikë të provojë asgjë. Ai do të hyjë “në zjarr”, por në fund do të dalë fituesi.

Luani

Luani është një lider i lindur dhe mbi të gjitha dëshiron të dallohet nga të tjerët, të jetë superior. Ai është mjaft i guximshëm, ka besim dhe vetëbesim dhe nuk e humb rastin të bëjë të njohura aftësitë e tij. Ai kurrë nuk dyshon në atë që dëshiron dhe rrallë dështon.

Akrepi

Nuk ka asnjë shenjë me më shumë vullnet dhe vendosmëri se Akrepi. Ai është metodik, i fokusuar në qëllimin e tij dhe do të durojë perënditë dhe demonët për t’i arritur ato. Ai ka një instinkt të fortë, është i fortë, bëhet i pamëshirshëm, nëse duhet dhe do të përpiqet deri në fund. Në fund ai do të jetë fituesi.

Bricjapi

Bricjapi njihet si shenja më ambicioze. Qëllimi i tij është të jetë i pari në atë që bën. Përpiqet shumë, punon pa pushim, ecën hap pas hapi, ndonjëherë ftohet apo edhe vështirë, megjithatë kujdeset të mësojë dhe të përmirësohet vazhdimisht, të plotësojë boshllëqet dhe ka durim të pakufishëm. Sado “shuplakë” të hajë, në fund do të ngrihet.

Binjakët

I huaji i listës mund të bëjë shumë në vendin e punës, veçanërisht kur bëhet fjalë për komunikimin. Motoja e tij është “nuk do telashe, por rrugë” dhe kështu arrin të arrijë sukses pa shumë mundim, pasi është shumë diplomat dhe punon me zgjuarsi.