BREAKING NEWS

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës? Karamuço 'zbërthen' momentin e sulmit nga 31-vjeçari

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës?
x
BREAKING NEWS

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet dhe tregon provat e forta

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet
x
BREAKING NEWS

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së
x
BREAKING NEWS

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi zbardh detaje të forta: Autori ishte një i infiltruar, ja cili ishte qëllimi

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi
x
BREAKING NEWS

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e ministrisë së Jashtme dhe zbardh prapaskenat: Ja pse po largohet ambasadorja amerikane

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet në telefonin e Gerti Shehut: Ngjarja nuk është rastësore

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet
x
BREAKING NEWS

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të Berishës: E çuditshme që Gerti Shehu...

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të
x
BREAKING NEWS

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji zbulon çfarë po tenton të bëjë Edi Rama

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji
x

Lifestyle

Macja më e vjetër në botë futet në "Guiness", nuk do e besoni dot sa vjeç është

Macja më e vjetër në botë futet në "Guiness",

Flossie është kurorëzuar si macja më e vjetër e gjallë në botë sipas Rekordeve Botërore të Guinness- it.

Ajo është në moshën pothuajse 27-vjeçare, që është ekuivalenti i një maceje me të qenit 120 vjeç një njeri.

Edhe pse ajo është me shikim të dobët dhe e shurdhër, macja britanike raportohet se është në gjendje të mirë shëndetësore.

“E dija që në fillim se Flossie ishte një mace e veçantë, por nuk e imagjinoja se do ta ndaja shtëpinë time me një mbajtës rekordi botëror”, tha pronarja Vicki Green, e cila e adoptoi atë.

“Ajo është kaq e dashur dhe lozonjare, veçanërisht e ëmbël kur kujton sa vjeç është. Jam jashtëzakonisht krenare me një mace kaq të mrekullueshme”, shtoi ajo.

Flossie ka qenë në disa shtëpi që kur jetonte si një kotele endacake pranë spitalit Merseyside në Liverpool në Anglinë veriperëndimore, në muajt e parë të jetës së saj në 1995.

Ajo u birësua nga një punëtor në spital, me të cilin jetoi për 10 vjet përpara se pronari i saj të vdiste. Flossie u mor nga motra e pronarit të saj të ndjerë.

Pas 14 vitesh, pronari i saj i dytë vdiq. Ajo ishte më pas me djalin e pronarit të saj të dytë për tre vjet, përpara se t’u besohej vullnetarëve në Cats Protection.