Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mahnitëse! Pushime hallall në Turqi

Postuar: 24/05/2018 - 13:29

Industria turke e turizmit prej 26 miliardë dollarësh është goditur nga frika e sigurisë dhe mosmarrëveshjet politike gjatë viteve të fundit, por një cep i tregut po rritet në heshtje – pushimet në plazh për myslimanët konservatorë.

Dhjetra hotele dhe vendpushime në brigjet e Turqisë, ofrojnë pishina dhe plazhe të ndara për burrat dhe gratë për të përmbushur kufizimet fetare në modesti, po tërheqin familje nga Turqia, Lindja e Mesme dhe komunitetet myslimane në Perëndim.

“Në dy vitet e fundit ka pasur një bojkot të Turqisë si një destinacion turistik, por ne kemi parë një turizëm miqësor hallall që lulëzon gjatë gjithë kësaj periudhe”, tha Ufuk Secgin i halalbooking.com, i cili promovon festat ndërkombëtare islame.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/12/2018 - 12:00

Të gjithë e dimë se lëkura ndryshon me stinët. Dhe tani që dimri është gjithmonë e më i ashpër, lëkura bëhet gjithmonë e më e thatë.

Postuar: 15/12/2018 - 11:30

Një jetë me borxhe që shtohen, lehtësohen apo edhe shlyhen përkohësisht është një nga simptomat

Postuar: 15/12/2018 - 11:22

Popujt e lashtë zotëronin mençuri të pakrahasueshme.

Postuar: 15/12/2018 - 11:06

A duhet të laheni gjatë ciklit?

Postuar: 15/12/2018 - 11:00

Ndonjëherë miqësia mashkullore mund të rezervojë surpriza të këndshme.

Postuar: 15/12/2018 - 09:30

A mund të dobësoheni duke ecur? Po mundet!