BREAKING NEWS

Bien shifrat, MSH publikon bilancin çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Bien shifrat, MSH publikon bilancin çfarë ka ndodhur  në 24
x

Lifestyle

Makina e një ndër gangsterëve më të njohur të historisë është sërish në treg, ja sa është çmimi për veturën më antike të blinduar

Makina e një ndër gangsterëve më të njohur të

Pas ankandit të famshëm “RM Sotheby’s” të vitit 2012, ku u shit për 341 mijë dollarë, tani Kadillaku i Al Kapones është sërish në treg. “Celebrity Cars” në Las Vegas e ka nxjerr në shitje për 1 milion dollarë.

Një makinë simbol, sepse bosi famëkeq i mafies pati një rol të rëndësishëm në evoluimin e saj, pasi është e para e blinduar sipas porosisë.

Me ngjyrat jeshile dhe të zezë, ky Kadillak është makina antiplumb më antike në treg, e vetmja e mbijetuar.