BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Lifestyle

Martohet për herë të pestë, kush është manjati i medias që “i jep fund beqarisë” në moshën 92-vjeçare

Martohet për herë të pestë, kush është manjati i

Manjati i medias, Rupert Murdoch, nuk heq dorë nga dashuria, edhe pse 92 vjeç. Ai tha se po planifikon të martohet me të dashurën e tij, Elena Zhukova, në qershor. 

Ju kujtojmë se Murdoch është martuar katër herë.   Shpeshherë, jeta e tij e paparashikueshme është ushqim për industrinë e gazetave tabloide, që krijoi në tre kontinente.  

Vitin e kaluar, Murdoch njoftoi fejesën e tij me Ann Lesley Smith, por e anuloi dasmën e planifikuar më pak se një muaj më vonë.

Zhukova, e cila emigroi nga Rusia në Shtetet e Bashkuara, është biologe molekulare, në pension, 67-vjeçe, pra çerek shekulli më e re se Murdoch-i.

Dasma e Murdoch-it thuhet se do të bëhet në vreshtin dhe pronën e tij në Kaliforni, Moraga. Martesa e fundit e tij ishte me Jerry Hall, ish-partneren afatgjatë të këngëtarit të grupit Rolling Stones, Mick Jagger.

Murdoch, i cili ka gjashtë fëmijë, u martua fillimisht me Patricia Booker, një stjuardesë australiane, nga e cila u divorcua në fund të viteve 1960. Ai dhe gruaja e tij e dytë, Anna Torv, gazetare, qëndruan së bashku më shumë se 30 vjet përpara se të divorcoheshin në vitin 1999. Martesa e tij e tretë me Wendi Deng përfundoi në 2013.

Murdoch, australian, perandoria mediatike e të cilit përfshin The Wall Street Journal, Fox News dhe media të tjera me ndikim, numëron më shumë se 20 miliardë dollarë.

Murdoch ia dorëzoi kontrollin e perandorisë së tij globale mediatike djalit, Lachlan, nëntorin e kaluar, duke marrë statusin emeritus.