BREAKING NEWS

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e vizitës së Escobar në Tiranë dhe jep mesazhin e fuqishëm

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e
x
BREAKING NEWS

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e “përfaqësuesit” të Tom Doshit që mbështet Berishën, Bejko paralajmëron sulm të selisë pas 11 dhjetorit

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë rrezikojnë sekuestrim pronash e bllokim llogarish, Kim e Blinken paralajmërojnë reprezalje

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë
x
BREAKING NEWS

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë rrugën e integrimit, Tirana nuk do kërkojë ndarje nga Shkupi, kemi mësuar nga gabimet e njëri-tjetrit

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë
x
BREAKING NEWS

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës
x

Lifestyle

Mbajini fortë pranë vetes, këto janë 3 shenjat më të drejta dhe të ndershme të horoskopit

Mbajini fortë pranë vetes, këto janë 3 shenjat më

Nëse bëhet fjalë për një karakter të drejtë, këta përfaqësues të zodiakut janë pikë referimi

Luani

Luanët janë persona jashtëzakonisht të përgjegjshëm me një ndjenjë përgjegjësie të lindur dhe marrin gjithmonë role lidershipi. Kanë shumë influencë mbi njerëzit e tjerë, si me anë të fjalëve ashtu edhe me veprime, por nuk i përdorin këto aftësi të tyre për t’i dëmtuar të tjerët.

Gjithmonë të impenjuar për të ndërtuar gjëra të mëdha për veten e tyre, shqetësohen gjithashtu edhe për ata që i rrethojnë në mënyrë që të zhvillojnë potencialin e tyre. Këta persona gjykojnë në bazë të asaj që është e drejtë dhe nuk kanë interes t’i bëjnë keq askujt. Karakteri i tyre është ekzemplar.

Peshorja

Peshoret meritojnë një vend në këtë listë sepse janë persona të fortë dhe të ekuilibruar. Nuk janë perfektë dhe janë të ndërgjegjshëm për këtë, por punojnë gjithmonë për të qenë një version më i mirë i vetes, duke balancuar pikat e tyre të dobëta e të forta dhe duke u impenjuar seriozisht në marrëdhëniet e tyre.

Mund të jenë të vrazhdë, por kanë edhe ndjeshmëri. Dinë si t’i vendosin objektivat, por edhe kur është momenti t’i mbyllin gjërat. Mund të mendojnë për suksesin e tyre, por nuk i bëjnë dëm askujt për t’u fuqizuar vetë. Janë bashkëpunues fantastikë

Akrepi

Akrepi ndodhet në këtë listë sepse, përveç karakteristikave si vendosmëria dhe personaliteti i fortë, është jashtëzakonisht besnik dhe nuk heq dorë kurrë nga ajo që dëshiron. Lufton për atë ç’ka do dhe nuk i lejon padrejtësitë. Me një karakter të mbrujtur me forcë, Akrepi beson se veprat vlejnë më shumë se fjalët, prandaj ditë pas dite, dëshiron ta ndryshojë botën për mirë duke vepruar gjithmonë me drejtësi dhe duke respektuar hapësirën dhe kohën e të tjerëve.