BREAKING NEWS

Finalizohet një tjetër OPERACION antidrogë në Portin e Durrësit, kapet sërish lëndë narkotike në të njëjtin konteiner, e treta herë brenda korrikut

Finalizohet një tjetër OPERACION antidrogë në Portin e
x
BREAKING NEWS

Do ketë goditje në nivele të larta shtetërore? Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme: Shqiptarët po presin!

Do ketë goditje në nivele të larta shtetërore? Spartak
x
BREAKING NEWS

Bilanci i koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e 24 orëve të fundit: Asnjë humbje jete, ja sa raste të reja u shënuan

Bilanci i koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Rama, Vuçiç dhe Zaev vënë firmat, nënshkruhet marrëveshja e rëndësishme mes Shqipërisë, Maqedonisë dhe Serbisë

Rama, Vuçiç dhe Zaev vënë firmat, nënshkruhet
x
BREAKING NEWS

GJKKO merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Hipotekës në Tiranë. Zbardhet çfarë u vendos

GJKKO merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Hipotekës
x
BREAKING NEWS

“Përkthyesi ma shkatërroi mesazhin!”/ Kryeministri Rama i surprizon të gjithë në Samitin e Shkupit, ‘thumbon’ Zaevin dhe ‘shigjeton’ ashpër Albin Kurtin: Të ndarë jemi të vegjël!

“Përkthyesi ma shkatërroi mesazhin!”/ Kryeministri Rama i
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha paraqitet në Gjykatën e Posaçme, zbardhet arsyeja

Lulzim Basha paraqitet në Gjykatën e Posaçme, zbardhet arsyeja
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lushnja që në orët e para të mëngjesit/ Rëndohet bilanci, humb jetën 30-vjeçari dhe plagosen rëndë tre persona të tjerë. Zbardhet shkaku i konfliktit mes kushërinjve

Tronditet Lushnja që në orët e para të mëngjesit/
x

Lifestyle

Mbajini larg qendrave tregtare dhe dyqaneve, këto shenja nuk mbajnë lek në xhep 

Mbajini larg qendrave tregtare dhe dyqaneve, këto shenja nuk mbajnë

Nëse ju ose partneri juaj jeni të këtyre shenjave, më së miri për ju është që të shmangni daljet në qendrat tregtare.

Dashi është një shpenzues impulsiv

Ju pëlqen të shijojnë jetën në maksimum dhe motoja e tyre është që paratë bëhen për tu shpenzuar dhe madje i thojnë vetes që duke shpenzuar i ndihmojnë edhe ekonomisë. Dashët janë shumë impulsiv dhe shpesh blejnë gjëra që i tërheqin vëmendjen në atë moment edhe pse më vonë nuk do donin që t’i kishin blerë.

Gaforrja duhet ë shmangë qendrën tregtare me çdo kusht

Gaforret janë të njohur për personalitetet e tyre si fëmijë dhe janë të aftë të dallojnë gjërat e bukura që në largësi, pa marrë parasysh çmimet e tyre. Gaforret sillen sikur nuk është faji i tyre, por përgjegjës për paratë e tyre është kush i shpenzon.

Luani ka një mani me rrobat

Luanët duhet të tregojnë atë që kanë, duhet të jenë më në modë dhe të veshur mirë midis miqve të tyre. Luanet i duan gjërat me shkëlqim dhe e kanë të vështirë të thonë jo dhe të mos blejnë diçka e bukur që i bie në sy. Ata vazhdimisht kanë ndjenjën e nevojës që të bien në sy dhe të vërehen nga të tjerët.

Peshorja jeton përtej mundësive të saj

Peshoret do të donin të jenë të pasura dhe të blejnë vetë gjithçka në listat e tyre aktuale të dëshirave. Ato kanë në sy produktet luksoze, rrobat dhe bizhuteritë. Pa marrë parasysh çmimin, Peshoret nuk do të hezitojnë të blejnë diçka që i pëlqen edhe nëse llogaria bankare ose kuleta e tyre është afër zeros.

Akrepi është një shpenzues rebel

Llogaria e akrepëve është mësuar që shpesh të shoh numrin zero. Akrepët janë ndërmarrës të rrezikut dhe nuk do të hezitojnë që në asnjë moment të rrezikojnë edhe paratë e tyre të fundit për një projekt që kanë në mendje.