BREAKING NEWS

Regjistrohen 25 raste të reja me Covid, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 25 raste të reja me Covid, asnjë viktimë në
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Ndërron jetë ish-deputeti i njohur i Partisë Demokratike

Lajm i trishtë! Ndërron jetë ish-deputeti i njohur i Partisë
x
BREAKING NEWS

Italia deklasifikon 4 mijë dokumente, mes tyre akte top sekret të misioneve në Shqipëri, në ato vite kryeministër ishte Ilir Meta, priten të zbardhen emrat e ministrave dhe magjistratëve shqiptarë

Italia deklasifikon 4 mijë dokumente, mes tyre akte top sekret të
x
BREAKING NEWS

“Rrezikojmë të njëjtin tmerr...”/ Erion Braçe thirrje urgjente të gjithë shqiptarëve: Mos keni frikë! Çohuni!

“Rrezikojmë të njëjtin tmerr...”/  Erion
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Vazhdojnë protestat masive kundër masave anti-Covid në Gjermani, mijëra njerëz zbarkojnë në rrugë, një burrë pësoi atak kardiak teksa u arrestua nga policia (DETAJET)

Degradon keq situata/ Vazhdojnë protestat masive kundër masave
x
BREAKING NEWS

THELLOHET TRAGJEDIA! Shpërthimi i bombolës së gazit brenda hotelit në Velipojë, pas 2 vajzave ndërron jetë edhe nëna. Ja si paraqitet gjendja e djalit të vetëm të familjes që ka mbijetuar

THELLOHET TRAGJEDIA! Shpërthimi i bombolës së gazit brenda
x
BREAKING NEWS

Alarmohen qytetarët në Elbasan, zbulohet një granatë në mes të rrugës, njoftohen me urgjencë forcat xheniere

Alarmohen qytetarët në Elbasan, zbulohet një granatë në
x
BREAKING NEWS

GJKKO nuk rihapi hetimin për Fatmir Mediun, SPAK bën një tjetër lëvizje

GJKKO nuk rihapi hetimin për Fatmir Mediun, SPAK bën një
x

Lifestyle

Mban urinën për 18 orë pasi piu 10 birra, e rëndë ajo që i ndodh 40-vjeçarit

Mban urinën për 18 orë pasi piu 10 birra, e rëndë ajo

Një burrë 40 vjeç, i cili gjatë kishte pirë dhjetë shishe me birrë, e mbajti urinën për 18 orë.

Mjekët të cilët e trajtuan në urgjencë, konstatuan një çarje të fshikëzës.

Historia e pazakontë është shënua në provincën e Zhejiang, të Kinës.

Siç raportojnë mediat vendase, një burrë 40 vjeç me emrin Hu, u zgjua duke u ankuar për dhimbje të forta barku, ndonëse ishte ende nën efektin e alkoolit.

Ai u shtrua me urgjencë në repartin e urologjisë, ku operua me urgjencë, pasi mjekët konstatuan plasjen e fshikëzës së urinës në disa vende.

Rasti u trajtua nga mjekët e Zhuji People’s Hospital, ku fatmirësisht ndërhyrja e mjekëve, arriti që ti shpëtojë jetën.

Pacienti është ende në trajtim spitalor, ndërsa mjekët deklaruan se, “Bëhet fjalë për një rast shumë të rrallë. Fshikëza e njeriut është fleksibël dhe mund të rritet në bazë të volumit të lëngjeve të marrim dhe përgjithësisht ka një kapacitet maksimal prej 500 mililitra. Në rastin në fjalë, alkooli ndikoi në sistemin nervor, ku pacienti ndjeu në gjumë nevojën për të nxjerrë urinën, duke ndodhur çarja”.