BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x
BREAKING NEWS

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga drejtimi i PD, akuzon dyshen Meta-Berisha si skenaristë dhe regjisorë të foltores antiamerikane

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga
x
BREAKING NEWS

Drafti/ SHBA zgjeron gamën e zyrtarëve që mund të shpallen “non grata”, nga politikanët trafikantë, tek ata që ushtrojnë presion ndaj drejtësisë

Drafti/ SHBA zgjeron gamën e zyrtarëve që mund të shpallen
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja çfarë di unë për lidhjet e Berishës me komunizmin, nga emërimi sekretar partie, tek aleanca me Ramizin

Muharrem Xhafa: Ja çfarë di unë për lidhjet e
x

Lifestyle

Më i ndjekur se “La Casa De Papel”, kush është filmi që po bën namin në Netflix (Video)

Më i ndjekur se “La Casa De Papel”, kush është filmi

“The Squid Game” është seriali më i ri i Netflix dhe pas daljes së tij në 17 shtator është kthyer në një fenomen tek shikuesit.

“The Squid Game” është një serial i Koresë së Jugut që aktualisht ka nëntë episode. Ai paraqet historinë e 456 njerëzve të cilët janë të ftuar të marrin pjesë në një lojë misterioze dhe të rrezikshme me mundësinë për t’u bërë milionerë. Duket se ideja u popullarizua shumë shpejt pasi seriali tashmë ka arritur të tejkalojë disa nga serialet dhe filmat më të spikatur në platformë.

“The Squid game”  ka tejkaluar tashmë La Casa de Papel në shikime. Sipas të dhënave nga FlixPatrol, “The Squid Game” është bërë seriali më i njohur në gjuhë të huaj në Netflix. Ai arriti të kapërcejë La Casa de Papel, e cila, pas pesë sezonesh, ishte akoma në vend të parë.

Megjithatë, është mbresëlënëse që përveç “La Casa de Papel”, “The Squid Game” ka tejkaluar gjithashtu “Sex Education”, një serial tjetër të njohur që sapo ka nxjerrë një sezon të ri. Për më tepër, ky prodhim i Koresë së Jugut është pozicionuar si i preferuari në 10 vende të ndryshme të botës.