BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Lifestyle

Më mirë vonë se kurrë! Këto 3 shenja do të përballen me të kaluarën këtë muaj

Më mirë vonë se kurrë! Këto 3 shenja do të

Ballafaqimi me të kaluarën mund të jetë i turpshëm, por në shumicën e rasteve na çon një hap më tej.

Qershori është një muaj i mirë për të rrëshqitur në mot dhe për të rijetuar të njëjtën ditë, si në filmin “Groundhog Day” me Bill Murray në rolin kryesor.

Në fund të fundit, është ngrohtë, dielli lind herët dhe perëndon vonë, ka më shumë luleshtrydhe dhe shparg, bimët dhe kafshët rrezatojnë jetë dhe vetëbesim, dhe shumica e njerëzve janë në humor të mirë dhe të relaksuar. Të jesh i bllokuar në një ditë dhjetori do të ishte sigurisht shumë më keq.

Yjet tanë nuk japin asnjë tregues nëse dhe për kë do të ndodhë një rast i tillë i shtrembërimit të motit në qershor (natyrisht, nuk është ende keq të mendosh për disa pjata me asparag për t’u siguruar, në fund të fundit, nuk i dihet kurrë). Megjithatë, yjësitë dhe dridhjet tregojnë se disa shenja të zodiakut këtë muaj do të takohen me të kaluarën e tyre dhe mund të sqarojnë disa gjëra gjatë këtij takimi – transmeton KP.

Ujori

Saturni retrograd në Ujor tani i sjell Ujorin në kontakt me veten e tyre të mëparshëm. Nga njëra anë, fëmija juaj i brendshëm tani është fuqishëm i pranishëm dhe ju inkurajon që të merreni parasysh në vendimet dhe veprimet tuaja. Nga ana tjetër, kujtesa juaj për personin që ishit disa vite më parë tani është shumë e gjallë dhe e qartë, kështu që ju e shihni ndryshimin dhe evolucionin tuaj më qartë se zakonisht. Dhe çfarë duhet të bëj me gjithë këtë? Kjo, sigurisht, varet tërësisht nga ju. Ndoshta do të ishte ideale të rifitoni gjërat me vlerë të humbura me kalimin e kohës (p.sh. kuriozitetin, entuziazmin, imagjinatën) dhe të festoni përparimin që vini re në veten tuaj (p.sh. qetësia, sovraniteti, vetëbesimi). Por ka shumë të mira përtej idealit.

Peshqit

Peshqit nxjerrin në dritë disa dëshira dhe dëshira të pavetëdijshme, pothuajse të harruara, përmes veprimit të Neptunit në qershor. Ky proces nxitet nga përvoja që të kujtojnë situatat dhe përvojat e mëparshme, të cilat kanë bërë që këto dëshira të shtyhen fare në pavetëdije, në vend që të përmbushen. Është një kohë e mirë për një takim të tillë me të shkuarën, sepse në atmosferën e verës vjen me shpejtësi realizimi i mëposhtëm: sa jemi gjallë, nuk është kurrë vonë!

Shigjetari

Hëna e plotë në shenjën e zodiakut të Shigjetarit hedh dritë mbi vlerat dhe prioritetet thelbësore të kësaj shenje zjarri rreth mesit të muajit. Për shumicën e shigjetarëve, këta ishin gur-themeli dhe orientimi se si ata vendosën jetën e tyre. Por, mes përditshmërisë dhe rutinës, aty-këtu ranë në harresë dhe humbën prezencën. Në çdo rast, tani është një mundësi e mirë për ta marrë sërish më seriozisht dhe për të qenë një udhërrëfyes për vendimet aktuale dhe të ardhshme. Sigurisht, me kusht që të ndihen ende të drejtë.