BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Lifestyle

Me moshën e kombinuar 1058 vjeç e 249 ditë, 12 vëllezërit dhe motrat thyejnë rekordin "Guinness"

Me moshën e kombinuar 1058 vjeç e 249 ditë, 12

Një familje me 12 vëllezër e motra në Spanjë iu dha një rekord botëror Guinness kur mosha e tyre e kombinuar u konfirmua si 1058 vjeç e 249 ditë.

Vëllezërit e motrat Hernandez-Perez, të cilët u rritën dhe ende jetojnë në qytetin Moya në ishullin Gran Canaria, variojnë nga mosha 76 deri në 97 vjeç.

“Nuk kemi menduar kurrë se do të thyenim një rekord botëror”, tha familja, e përbërë nga shtatë vëllezër dhe pesë motra, në një deklaratë për Rekordet Botërore Guinness.

“Gjithçka filloi si një shaka gjatë një bashkimi familjar në qershor. Më pas, pasi pamë një artikull gazete të titulluar “12 vëllezërit e motrat numërojnë më shumë se 1000 vjet”, ne filluam të mbledhim informacione dhe arritëm në Rekordet Botërore të Guinness,” thuhet në deklaratë.

Vëllai më i madh, Jose Hernandez -Perez, do të mbushë 98 vjeç në dhjetor. Më i riu, Luis Hernandez -Perez, mbushi 76 vjeç në prill.