BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x

Lifestyle

‘Më thuaj shenjën e horoskopit, të të them sa nuk duhet të shpenzosh’, yjet iu paralajmërojnë: Kini kujdes!

‘Më thuaj shenjën e horoskopit, të të them sa nuk

Stina më e bukur e vitit dhe ajo që shpenzojmë më shumë para po afron, ndaj duhet të tregohemi të kujdesshëm.

“Me trego horoskopin të të them sa ‘nuk’ duhet të shpenzosh”! Gjeni shenjën tuaj të horoskopit në listën e mëposhtme për të gjetur sa “kujdes” duhet të tregoni ndaj investime kohët e fundit.

Dashi – Një seri aspektesh që afrohen me shpejtësi midis Diellit dhe Hënës ju ofron një nxitje të mjaftueshme për të vënë në prioritet kujdesin tuaj, të kënaqeni dhe ndoshta të bëni një zbavitje me shumë shpenzime.

Demi – Marrëdhënia delikate midis Marsit dhe Saturnit është mjaft e përsosu, edhe nëse keni vetëm një kohë të kufizuar për të shfrytëzuar avantazhet tuaja. Kjo është një javë e jashtëzakonshme për të kombinuar gjithçka që është më fisnike për karakterin tuaj.

Binjakët – Padyshim që keni pasur një goditje financiare, por një që nuk është aspak kërcënuese për pozicionin tuaj të përgjithshëm. Qëndroni një hap para yjeve dhe lëvizni sa më shpejt që të jetë e mundur në një pozicion të sigurt. Lehtësimi vjen brenda pak ditësh, kryesisht falë mbështetjes së familjes.

Gaforrja – Jeni tashmë të vetëdijshëm se brenda dy javësh, një zhvillim ekstravagant, edhe pse rastësor, do të ndryshojë çdo gjë. Bëni gjënë e mençur dhe kapni momentin moral tani. Mos lejoni që njerëzit e tjerë t’ju pengojnë.

Luani – Përpjekjet tuaja të së kaluarës do të shpërblehen. Shumë prej jush së shpejti mund të presin një rritje të të ardhurave. Por mund të kalojnë edhe nëntë javë të tjera para se të finalizohet gjithçka.

Virgjëresha – Diçka mund të ndodhë, por mos u shqetësoni pa arsye. Gjithçka që po ndodh është një rritje e presionit në rajonet misterioze të tabelës suaj qiellore. Pavarësisht se çfarë bëni, thjesht nuk mund ta kuptoni përgjigjen.

Peshorja – Sekretet romantike dhe emocionale së shpejti do të dalin në shesh. Do të jeni të lumtur të dëgjoni se opinioni i dikujt për ju është më i lartë nga sa keni menduar dikur, por ju lutemi kujdesuni që ndërgjegjja juaj të jetë e pastër. Vetëm sepse njerëzit e tjerë sillen keq nuk do të thotë që ju duhet të ndiqni shembullin.

Akrepi – Meqenëse Dielli do të hyjë në luftë me Hënën duhet të jeni të përgatitur për një krizë profesionale. Vlerësimi më i arsyeshëm ju këshillon të ruani privatësinë tuaj dhe mbuloni çdo burim të mundshëm pakënaqësie në shtëpi.

Shigjetari – Zakonisht nuk i kushtoni shumë vëmendje grindjeve të lodhshme të njerëzve të tjerë. Dhe mjaft e drejtë, por sidoqoftë, një lloj problemi ligjor ose ndërlikim jashtë shtetit mund t’ju përfshijë, nëse nuk kënaqeni me disa nga veprimet tuaja.

Bricjapi – Edhe pse një sasi e pazakontë e aktivitetit planetar brenda dhe përreth shenjës suaj tani po ju inkurajon të bëheni më të pamatur, duhet të bëni kujdes ekstrem në sferën financiare. Ngjarjet ka të ngjarë të lëvizin aq shpejt gjatë ditëve të ardhshme saqë ju jeni në rrezik të mbeteni përkohësisht pa para.

Ujori – Më shumë se kurrë është koha për të patur kujdes për paratë tuaja. Ju gjithashtu mund të përballeni me faktin se një gjest dramatik tani ka të ngjarë të largojë çdo hidhërim dhe pakënaqësi që mund t’ju drejtohet.

Peshqit – Prisni edhe disa ditë të tjera, nëse jeni në proces projektesh të reja të rëndësishme. Nga ana tjetër, nëse po mendoni për masa për të forcuar mirëqenien tuaj fizike, duhet të ecni përpara sa më shpejt që të mundeni. Nuk ka asnjë arsye pse të tërhiqeni tani.