BREAKING NEWS

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën, ja si koalicioni i “non gratave” po shkon në zgjedhjet e 14 majit me ngjyrat e flamurit rus

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën,
x
BREAKING NEWS

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e Madhe në Nju Jork kërkon konfiskimin e pronave dhe zbulon fakte të reja tronditëse për Agron Nezën

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e
x
BREAKING NEWS

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën, kërkohet bllokim vizash për “listën e zezë” të Amerikës

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën,
x
BREAKING NEWS

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi të ardhurat dhe gjendja ekonomike shkaktojnë debate të forta në Kuvend, opozita akuza qeverisë për mungesë transparence dhe shpopullimin e vendit

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i bashkisë së Bulqizës

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i
x
BREAKING NEWS

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po punojmë për...

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po
x
BREAKING NEWS

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e Alibeajt, koalicioni Meta-Berisha vijon garën për zgjedhjet e 14 majit, Celibashi kërcënon me sanksione ata që abuzojnë me simbolet e PD

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e Alibeajt, koalicioni Meta-Berisha
x
BREAKING NEWS

Do përfshihet SPAK në hetimet për sulmin ndaj 'Top Channel'? E zbulon Altin Dumani dhe bën paralajmërimin e fortë

Do përfshihet SPAK në hetimet për sulmin ndaj 'Top
x

Lifestyle

Mesazhi i parë i dashurisë nga Meghan Markle për Princin Harry ishte...

Mesazhi i parë i dashurisë nga Meghan Markle për Princin Harry

Harry deklaroi në librin e tij të ri se fillimisht u takua me Meghan në Instagram, që është një mënyrë mjaft e zakonshme që një anëtar i familjes mbretërore të takojë bashkëshortin ose bashkëshorten e tyre të ardhshme. Ai pohoi se kur shfletonte burimin e tij të lajmeve, gjeti profilin e Meghan kur hasi në një foto të saj me një filtër për veshët e qenit.

Shoqja e Harry-t, Violet, kishte shpërndarë foton, gjë që e shtyu atë t’i dërgonte një mesazh menjëherë për të pyetur për identitetin e gruas enigmatike në foto. Ai ishte njeriu i shtatë që bëri të njëjtën pyetje, ia ktheu Violet. Më pas, mikaj e tij vazhdoi, duke thënë se Meghan ishte një aktore që po vizitonte Britaninë e Madhe për të parë tenisin e Wimbledon. Kur ajo e pyeti nëse do ta kishte problem të ndante emrin e tij të përdoruesit në Instagram, ai tha po.

Të nesërmen, Meghan i dërgoi princit mesazhin e mëposhtëm:

Përshëndetje! foto të bukura!

Harry pohoi në libër se shumica e fotove të tij në Instagram ishin bërë ndërsa ai po udhëtonte në Afrikë, gjë që i siguroi atij material për biseda pasi Meghan kishte qenë gjithashtu në rajon. Meghan zbuloi gjatë dokumentarit të çiftit se një foto e Harry-t duke u kujdesur për një rinocerontë të plagosur i mbeti vërtet në mendje. Ajo deklaroi se në vend të leximit të artikujve të lajmeve në internet për Harry-n, shikimi në Instagramin e tij ishte një qasje më e mirë për të vlerësuar karakterin e tij. Dhe pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.