BREAKING NEWS

Ku qëndron ngërçi për Reformën Zgjedhore? Ja 3 pikat e nxehta që po mbajnë pezull marrëveshjen PS-opozitë pavarësisht presionit të SHBA dhe BE

Ku qëndron ngërçi për Reformën Zgjedhore? Ja 3 pikat
x

Lifestyle

Mesazhi sensibilizues special për të qëndruar në shtëpi, si asnjëherë më parë nuk kishte ardhur në këtë formë

Mesazhi sensibilizues special për të qëndruar në

Pandemia ka detyruar thuajse gjysmën e botës të qëndrojë në shtëpi dhe kryesisht autoritet, por edhe personazhet e njohura të ekranit dhe vetë njerëzit bëjnë thirrje për të qëndruar në shtëpi, për të evituar përhapjen e koronavirusit.

Një thirrje e veçantë ka ardhur për Gazën. Dergham Krakeh, një artist palestinez, u bën thirrje qytetarëve të "qëndrojnë në shtëpi", përmes gdhendjes së rërës në plazh, shkruan “AFP”.

Deri tani, në Gaza janë konfirmuar 12 raste, të gjitha të vendosura nën karantinë. Mijëra palestinezë që janë rikthyer në Gaza përmes Egjiptit gjithashtu janë karantinuar si masë paraprake.