Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Meshkujt e dashuruar nuk i bëjnë kurrë këto 5 gjëra!

Postuar: 19/03/2019 - 08:00

 Jetëgjatësia e një marrëdhënieje kushtëzohet më së shumti nga mënyra e si sillen partnerët me njëri tjetrin.
 
Sjellja jo e mirë pason më pas me mosmarrëveshje, çka çon në krizë e ndoshta në ndarje të një çifti.
 
Më poshtë po ju listojmë 5 gjëra që partneri juaj nuk i bën nëse nuk është i dashuruar marrëzisht pas jush.
 
1.Të mos ju kthejë mesazh apo të mos hap telefonin
 
Një djalë që vërtet ju dashuron do t’ju kthejë një mesazh apo do t’ua hap telefonin kudo që ai mund të jetë. Edhe nëse luan ndeshja e tij e preferuar apo edhe nëse është me miqtë. Nëse ai vërtet ju do, dëshiron që të jetë gjatë gjithë kohës në kontakt me ju.
 
2.Të thotë se ka nevojë për hapësirë
 
Ky është vetëm një justifikim, pasi një mashkull që është i dashuruar me ju bën çdo gjë për të gjetur hapësirë dhe kohë për të qëndruar me ju. Madje do të lëviznin qiellin dhe tokën bashkë për ta bërë të mundur. Nëse ai ju thotë se ka nevojë për hapësirë, atëherë diçka po ndodh dhe nuk ndjen mjaftueshëm për ty.
 
3.Nuk bëhet kritikuesi gjatë gjithë kohës
 
A ju kritikon gjithmonë për mënyrën se si visheni, për miqtë tuaj, për punën tuaj? Madje edhe se si e pastroni shtëpinë apo parkoni makinën? Nëse përgjigja është po, atëherë vajza bëni mirë që të largoheni sa më shpejt nga kjo marrëdhënie. Nëse një djalë ju do, ai mendon se ju jeni perfekte dhe do t’ju dojë bashkë me imperfeksionet tuaja.
 
4.Nuk del me vajza të tjera
 
Sigurisht, shumica e njerëzve kanë miq të seksit të kundërt dhe kjo është krejtësisht në rregull, por nëse i dashuri juaj po zgjedh të kalojë kohën me vajzat e tjera, në vend që të rrinte me ju, ai ndoshta nuk është djali i duhur për ju. Shpenzimi i kohës me vajzat e tjera, sidomos me vajzat që nuk i kishte shoqe apo mikesha përpara se të takoheshit bashkë, nuk është diçka që një njeri i dashuruar do ta bënte.
 
5.Nuk ju vendos asnjëherë në vend të dytë
 
Pavarësisht angazhimeve, prioriteti për të duhet të jeni ju, sepse ju dashuron. Ju meritoni që të keni një person të mrekullueshëm në krah që nuk ka për t’ju bërë asnjëherë që të jeni të pasigurt për dashurinë tuaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/07/2019 - 21:19

Instagrami është përfshirë nga një valë e fuqishme kritikash pasi ka lejuar një foto të një 17-

Postuar: 16/07/2019 - 18:29

Mbrëmjen e sotme do të ndodhë eklips i pjesshëm i hënës që do të jetë i dukshëm pothuajse në të

Postuar: 16/07/2019 - 18:08

Disa konsumatorë në Sao Paolo të Brazilit kanë mbetur pa fjalë kur gjetën kokainë brenda kutive t

Postuar: 16/07/2019 - 16:13

Të gjithë njerëzit mendojnë se vajzat përjetojnë më shumë kënaqësi seksuale, kur janë rreth të 20

Postuar: 16/07/2019 - 13:47

Fëmijët nuk janë “të voglit e rritur”, pohon profesori i fizikës dhe eksperti për rre

Postuar: 16/07/2019 - 07:03

 Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat,