BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve politikë, i biri jep lajmin e hidhur: Një muaj pasi kaloi Covid-19, pësoi komplikacion të rëndë në ...

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve
x
BREAKING NEWS

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21 Janarin”, prova e dëshmi të reja për 4 vrasjet, Berisha pritet të merret në pyetje nga prokurorët e SPAK

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21
x
BREAKING NEWS

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit, aleatët i kthejnë kurrizin, foltorja kundër bashkimit me LSI për mesazhin e keq të bllokut 700 mijë euro

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit,
x
BREAKING NEWS

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim vizitë blic në Gjykatën e Lartë para zgjedhjes së emrave të rinj

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim Bashën: Zgjidh o Berishën o SHBA

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim
x
BREAKING NEWS

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga gara kandidati i njohur, ja çfarë ka ndodhur

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga
x
BREAKING NEWS

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet në Shqipëri, mjekja jep alarmin: Përveç variantit të ri, po qarkullon edhe...

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet
x
BREAKING NEWS

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të ‘Shëndetësisë’

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të
x

Lifestyle

Mësoni arsyet që çojnë drejt ndarjes secilën nga shenjat e horoskopit

Mësoni arsyet që çojnë drejt ndarjes secilën nga

Arsyet pse një çift vendos t’i japë fund një lidhjeje janë të ndryshme. Problemi është relativ, dhe për disa është shumë i madh e për disa të tjerë i parëndësishëm. Kjo varet edhe nga shenja e horoskopit. Në këtë artikull mund të mësoni se çfarë do e çojë drejtë ndarjes partnerin tuaj bazuar nga shenja e horoskopit.

Dashi – Do të ndahet për shkak të impulsivitetit. Edhe një zënkë që i acaron nervat në ekstrem, mund ta çojë Dashin drejtë këtij vendimi.

Demi – Do të ndahet pasi nuk i harron dot gabimet e të kaluarës. Ata i mbajnë shënim të gjitha.

Binjakët – Do të ndahet nëse nuk e gjen mirëkuptimin e partnerit në mënyrën se si i bën gjërat.

Gaforrja – Ndahet sepse ndonjëherë nuk kuptojnë as veten. Janë gjithmonë me humor të dyjëzuar, dhe si e gjen dita, nuk e gjen nata. Kështu kini kujdes.

Luani – Ndahet sepse partneri nuk i kënaq egon. Një Luan që nuk i përkëdhelet sedra herë pas here, është një Luan që do i japë fund së shpejti

Virgjëresha – Ndahet nëse ndihen të pavlerësuar. Ata nuk e durojnë dot një partner që nuk i vlerëson edhe gjërat e vogla që ata bëjnë.

Peshorja – Ndahet kur ka mungesë komunikimi, dhe ndonjëherë edhe për shkak të standardeve të larta që ata kanë për partnerin e tyre.

Akrepi – Ndahet kur i merr për të mirëqenë.

Shigjetari – Ndahet pasi në kokën e tyre kanë krijuar shumë pritshmëri për partnerin e tyre, dhe në momentin që nuk përmbushen, ata largohen.

Bricjapi – Ndahet nëse nuk është me një partner praktik, dhe që mbi të gjitha nuk i vlerëson.

Ujori – Ndahet nëse partneri nuk është i veçantë apo ndryshe nga pjesa e njerëzve. Ata vdesin për gjëra unike.

Peshqit – Ndahet për shkak se janë të pavendosur, dhe të zhytur në emocione.