BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Lifestyle

Mësoni cilat janë frikërat më të mëdha të shenjave të horoskopit

Mësoni cilat janë frikërat më të mëdha të

Fobia është një frikë iracionale (e paarsyetuar), një lloj çrregullimi i ankthit që shkakton tmerr tek njeriu fobik, sa herë që përballet me objektin e frikës. Edhe nëse bëhet fjalë për gjëra të cilat nuk e kemi imagjinuar ndonjëherë që mund të japing frikë, si kllounët, kërpudhat apo mjekra! Por cilat janë fobitë që mund të zhvillojë secila shenjë horoskopi?

Dashi: Atelofobia, fobia ndaj të mos e bërit diçka siç duhet, ose nga të mos qenit mjaftueshëm i aftë në gjithçka.

Demi: Metatesiofobia, frika ndaj ndryshimit.

Binjakët: Eremofobia, frika ndaj vetmisë.

Gaforrja: Agorafobia, frika ndaj vendeve të hapura me shumë njerëz, ose frika nga largimi prej një vendi ku ndihen të sigurtë.

Luani: Zelofobia, frika ndaj xhelozisë.

Virgjëresha: Ataksofobia, frika ndaj rrëmujës (parregullsisë, papastërtisë)

Peshorja: Decidofobia, frika ndaj të marrit të një vendimi


Akrepi: Mykofobia, frika ndaj kërpudhave

Shigjetari: Klaustrofobia, frika ndaj vendeve të mbyllura

Bricjapi: Koulrofobia, frika ndaj kllounëve.


Ujori: Arakibutifobia, frika se ushqimet në formë kremi mund të ngjiten në qiellzën e gojës.

Peshqit: Proditiofobia; frika ndaj tradhëtisë nga ana e njeriut të zemrës.