BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x

Lifestyle

Metoda më e mirë për t'u dobësuar, sipas shenjës tuaj astrologjike

Metoda më e mirë për t'u dobësuar, sipas shenjës

E dini se yjet ndikojnë edhe tek pesha jonë dhe tek metabolizmi? Ja si t’ia dilni të dobësoheni në bazë të shenjës që keni.

Dashi: Një dietë e thjeshtë. Me këmbënguljen që keni ju mund të mbani çdo lloj diete mjaftin që të jetë e lehtë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur.

Demi: Një dietë me më pak sasi. Për ju do jetë paksa i vështirë dobësimi, megjithatë nëse ulni sasinë e ushqimit do ja dilni.

Binjakët: Një dietë moderne. Privilegjoni teknologjikë për të ndjekur në mënyrë strikte çdo lloj diete.

Gaforrja: Një dietë drastike. Harroni ëmbëlsirat kalorike, yndyrnat dhe çdo gjë tjetër që mund të ndikojë tek linjat tuaja.

Luani: Një dietë e ekuilibruar. Sekreti që ju të humbni në peshë është vakti i ekuilibruar dhe i rregullt që do iu japë edhe energji më tepër.

Virgjëresha: Një dietë e kontrolluar. Vrojtoni, rregulloni dhe organizoni vaktet sa më mirë.

Peshorja: Një dietë pa sheqerna. Më i keqi për ju është sheqeri kështu që shmangeni me çdo kusht.

Akrepi: Një dietë e thjeshtë dhe e ekuilibruar. E mira për ju është të zgjidhni një dietë të shëndetshme dhe të moderuar e jo shumë strikte.

Shigjetari: Një dietë ekzotike. Për ta bërë dietën më pak të mërzitshme shtoni disa përbërës të rinj e të shijshëm të ardhur nga jashtë.

Bricjapi: Një dietë pa përtypje të shpeshta. Konsumimi i gjërave të vogla herë pas here është pika juaj e dobët. Nëse doni të dobësoheni hiqeni këtë zakon dhe konsumoni vetëm vaktet e domosdoshme.

Ujori: Një dietë me më shumë angazhim. Ju nuk jeni shumë të rregullt kështu që do ju duhet të bëni disa përpjekje më shumë që gjërat të ecin mirë.

Peshqit: Një dietë të përbashkët. Mbani më mirë dietat që ndjekin shumica e njerëzve pranë jush sepse do e keni më të thjeshtë dhe do jeni më të motivuar.