BREAKING NEWS

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela paralajmëron lëvizjen që do të luftojë korrupsionin politik në nivele të larta: Do jetë fundi i...

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela
x

Lifestyle

Mjaft që të dalësh nga shtëpia, kreativiteti në kohë karantine, ja se ç’marifete gjejnë njerëzit vetëm që të dalin nga shtëpia

Mjaft që të dalësh nga shtëpia, kreativiteti në

Spanjollët jkanë të mbyllur në shtëpi prej rreth një jave dhe ata që kanë një kafshë shtëpiake janë të lumtur pasi mund të dalin për një shëtitje. Por, edhe ata që nuk kanë, e gjejnë një të tillë. Për pak ajër të pastër, njerëzit bëhen kreativë.

Me fat në këto kohë janë ata që kanë qen e mace, por nëpër rrugë u panë edhe njerëz duke shëtitur derra, dhi e kanarina.

Policia spanjolle doli me një njoftim duke qortuar njerëzit për shkak se kishin marrë kafshë me vete, madje edhe prej pelushi.