BREAKING NEWS

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90 dëshmitarët e mbrojtjes, GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe 71 dëshmitarë të akuzës për aferën e “Gërdecit”

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90
x
BREAKING NEWS

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë Shkëlzen Berishën, ja çfarë pritet të thotë dëshmitari “kyç” i tragjedisë së Gërdecit

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë
x
BREAKING NEWS

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria pas sinjaleve të shërbimeve të huaja

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria
x
BREAKING NEWS

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe “Sky” me kriminelët, Balla paralajmëron "tërmet" në Policinë e Shtetit

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i pjesëmarrjes të deputetëve, nis dezertimi nga aksioni politik i ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i
x
BREAKING NEWS

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën në veri të Kosovës, ja dokumenti që zbërthen prapaskenat e bujshme

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën
x
BREAKING NEWS

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk programohen disbursime nga programi deri në 2025

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk
x
BREAKING NEWS

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë Toptani përballë Ismail Qemalit

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë
x

Lifestyle

"Momenti më i rëndësishëm për ndryshime", ja çfarë pa parashikuar Paolo Fox për horoskopin në fundjavë

"Momenti më i rëndësishëm për ndryshime", ja

Dashi-Kjo është një periudhë lufte, por ju nuk dini si të qëndroni ende. Pavarësisht vështirësive dhe stresit, stimujt e rinj do të sjellin edhe kënaqësi të madhe. Në dy vitet e fundit gjërat kanë shkuar në lëvizje të ngadaltë, por tani gjithçka ndryshon.

Demi-Gjysma e dytë e shtatorit sjell një përmirësim të bukur. Pas një periudhe konfuze më në fund arrijmë qëllimin. Qielli është i rëndësishëm me Jupiterin, Diellin dhe Mërkurin të favorshëm. Në çdo gjë që lidhet me punën apo paratë, zgjidhjet vijnë. Vetëm dashuria është ende në ekuilibër.

Binjakët-Ka mosmarrëveshje të vogla, tensione dhe ndoshta një shqetësim të vogël të brendshëm. Ju nuk jeni të qetë dhe Saturni kundër tij nuk ju ndihmon. Ka një lloj konflikti për të kapërcyer. Në dashuri, kërkoni njerëz të gëzuar dhe të këndshëm.

Gaforrja-Hëna fillon një tranzit të veçantë, ndaj kini kujdes që të mos gërmoni të kaluarën. Në dashuri, nëse ka pasur probleme, mos ia hidhni të gjithë fajin tjetrit, shpesh në çift “faji” është i të dyve. Mos jini viktima. Shpërblimet dhe lajmet vijnë në punë.

Luani-Kunder jush është Jupiteri që shkakton pak nervozizëm dhe madje edhe zemërim. Në punë, nëse jeni shef do të ndjeni nevojën për të fituar me çdo kusht por ka mungesë sigurie. Nga e diela rikuperohemi në dashuri.

Virgjëresha-Është një moment i rëndësishëm ku e lini pas të kaluarën për të gjetur diçka tjetër. Shumë propozime vijnë në punë dhe tani ju mbetet vetëm të zgjidhni çfarë të bëni. Saturni është ende përballë dhe kjo luftë e vazhdueshme kundër gjithçkaje ju lodh. Mundohuni të delegoni më shumë. Tetori do të jetë një muaj më i mirë për dashurinë.

Peshorja-Është koha për ndryshime por edhe për suksese me Marsin në shenjën tuaj. Ju jeni luftëtarë gjatë kësaj kohe. Standardi juaj i drejtësisë, megjithatë, mund të mos jetë i njëjtë me të tjerët. Vëmendje ndaj konflikteve dhe fizike.

Akrepi-Në këtë periudhë ka pasiguri të vogla të cilat megjithatë duhet t’i kapërceni. Afërdita në tetor përmirësohet por një pikëpyetje mbetet në punë. Dashuria do të rifillojë sa më shpejt që të jetë e mundur.

Shigjetari-Kohët e fundit u keni dhënë shumë të tjerëve pa marrë shumë në këmbim dhe kjo ju rëndon pak. Ky është një vit interesant për ata që duan të ndryshojnë jetën e tyre. Megjithatë, zgjedhjet duhet të jenë të vetëdijshme.

Bricjapi-Ju keni një hënë të favorshme, një Mërkur të këndshëm dhe gjithashtu Diellin dhe Jupiterin në anën tuaj, kështu që gjithçka është drejt greminës. Në dashuri, megjithatë, mos i konfirmoni që në fillim situatat e pasuksesshme, rrethohuni me njerëz të bukur dhe pozitivë.

Ujori-Po jetoni në kaos total dhe gjithashtu duhet të përballeni me dokumente apo probleme burokratike. Një ngjarje e madhe po vjen deri në fund të vitit, por tani përpiquni të jeni të kujdesshëm.

Peshqit-Ju thashë se shtatori do të ishte një muaj përpjekjesh. Ndoshta po ju detyrojnë të bëni diçka që do të donit ta bënit ndryshe. Ka kundërshtime të forta planetare por qëndroni të qetë, sidomos në dashuri.