BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Lifestyle

Mos e humbisni/ Qielli pushtohet nga ‘Unaza e Zjarrit’, ekspertët zbulojnë mrekullinë që do të ndodhë sot

Mos e humbisni/ Qielli pushtohet nga ‘Unaza e Zjarrit’,

Disa shtete, përgjatë Hemisferës Veriore do të përfshihen sot nga eklipsi diellor i quajtur ‘unaza e zjarrit’.

Eklipsi ‘unazor’ përfshin kryqëzimin e hënës me diellin pa bllokuar plotësisht dritën e tij, duke dhënë pamjen e një unaze të ndritshme rreth hënës. Gjatë eklipsit, hëna duket më e vogël se dielli.

Ky fenomen do të jetë i dukshëm pothuajse në të gjithë botën, por vetëm disa vende do të kenë një pamje të qartë. Nëse po planifikoni të shikoni eklipsin më 10 qershor, duhet të përdorni syze diellore ose një metodë indirekte shikimi në të gjitha pikat.