BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Lifestyle

Mos i bëni këto gabime/ Teologu i njohur tregon objektet fatsjellëse dhe cilat prej tyre përcjellin energji negative

Mos i bëni këto gabime/ Teologu i njohur tregon objektet

Historikisht njerëzit kanë mbajtur me vete objekte të ndryshme, të cilat i shohin si fatsjellëse.

Teologu Miron Cako, i ftuar në “Abc-ja e mëngjesit” tha se simbolet në vetvete mund të përçojnë energji negative dhe pozitive.

Sipas tij, njerëzit nuk janë të informuar mbi kuptimin e tyre dhe shpeshherë mbajnë simbole që në fakt përçojnë energji negative.

“Kryqi kokëposhtë është një simbol satanik që tregon se është i lidhur me djallin. Nuk është aspak fatsjellës sepse tregon se je kundra Zotit. Simboli i paqes është marrë nga lashtësia, është shenjë anti krisht që e mbanin ata që mohonin besimin e krishtë ndërsa sot vihet si simbol i paqes.

Ylli i Priamit, për lart është njeriu perëndi, ndërsa poshtë djalli, një simbol që e mbanin gjatë komunizmit, ylli i kuq është simbol lufte. Simboli rrufe është simbol i djallit dhe këto grupe rrokiste, njihen si djemtë e antikrishtit. Simboli i tre gjashtave është simbol i së keqes, njeriu u krijua në ditën e gjashtë, ra në orën 6 dhe është drejt së keqes. Numri i anti krishtit kontrollon sistemin botëror të mallrave.

XXX është një simbol i organit seksual mashkullor që vjen nga India dhe tregon kryqin e shkallmuar, është simbol i vdekjes. Simboli i grushtit ka lidhje me Babiloninë, domethënë arroganca kundër perëndisë. Në grupet okulte do të thotë simbol i fshehtësisë dhe hermetizmit.”, theksoi teologu.