BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x
BREAKING NEWS

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të zgjasë

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të
x
BREAKING NEWS

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në Fushë-Krujë, zbardhen detaje të reja, ja makina e përdorur nga autorët

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në
x
BREAKING NEWS

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur praninë ushtarake në veri të Kosovës, do veprojmë nëse...

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur
x
BREAKING NEWS

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë qeverisë: Ulni çmimin e karburanteve, jepini fund rrjepjes

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë
x
BREAKING NEWS

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës së krimit, edhe SHISH ngrihet në këmbë në kërkim të Ervis Martinajt! Kontrollohen bazat në 5 qytete, ja çfarë po tentohet përmes qelizave telefonike

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet? Prokurori i SPAK dhe hetuesit e BKH zbarkojnë në Uashington, ambasada amerikane del me njoftimin urgjent: Ka udhëhequr hetimet dhe ndjekjet penale të nivelit të lartë për korrupsionin publik

Çfarë pritet? Prokurori i SPAK dhe hetuesit e BKH zbarkojnë
x
BREAKING NEWS

Dëshmitare kyçe e tmerreve dhe dramave në Siri/ “Zbërthehet” Floresha Rasha dhe flet me emra konkret, tregon se si rekrutohen shqiptarët dhe kush është i përfshirë: Na jepnin ...

Dëshmitare kyçe e tmerreve dhe dramave në Siri/
x

Lifestyle

A jeni dhe ju njëra prej tyre? Shenjat e horoskopit që nuk arrijnë dot që të mbajnë sekrete

A jeni dhe ju njëra prej tyre? Shenjat e horoskopit që nuk

Edhe njeriu më i ndershëm do të kishte mbajtur një sekret në një moment të caktuar jetës. Në fund të fundit, shumë njerëz kanë sekrete që preferojnë t’i marrin edhe në varr, por barra e mbajtjes së tyre vetëm mund të jetë e tepërt për ta. Pra, nuk është e pazakontë që njerëzit të zbulojnë një sekret të errët me një nga miqtë ose kolegët e tyre. Megjithatë, jo të gjithë janë të aftë për të mbajtur sekrete kur vjen puna tek sinqeriteti. Pra, nga Ujori te Shigjetari, shikoni shenjat e zodiakut që janë rastësisht të sinqerta dhe nuk mund të mbajnë kurrë ndonjë sekret afër zemrës së tyre.

Ujori

Janë të pakta shenjat e zodiakut që janë aq të bindur dhe të disiplinuar sa një Ujor. Kjo shenjë e ajrit është shumë e afërt me prindërit dhe do të bëjë gjithçka që mundet për t’i bërë ata të ndihen të dashur dhe të respektuar. Megjithatë, kjo do të thotë gjithashtu se ata nuk mbajnë sekrete nga prindërit e tyre dhe shpesh tentojnë të zbulojnë sekretet që u janë besuar në momentin që nëna ose babai i tyre u hedhin një vështrim të ashpër.

Demi

Kjo shenjë e tokës është e ndershme si dita dhe jeton si një njeri i ndershëm, ndaj është e vështirë t’i fajësosh për ndonjë gjë. Kur një mik i tregon një sekret të tmerrshëm Demit, ata ndjejnë detyrimin për të mbrojtur dhe ruajtur besimin e mikut, por gjithashtu ndjejnë një sasi të jashtëzakonshme stresi që vjen nga ai sekret. Pra, ata priren t’ia tregojnë bashkëshortit të tyre për t’u ndjerë më mirë.

Shigjetari

Shigjetari ka një nevojë të pangopur për të kënaqur njerëzit. Dhe nëse ata janë rreth njerëzve që padyshim duhet të shprehin emocionet dhe ndjenjat e tyre, ata dëgjojnë me ngrohtësi problemet e tyre, por nuk janë të mirë për t’i mbajtur ato të fshehta. Sepse, ashtu si të gjithë kanë një mik më të mirë, edhe Shigjetari i beson sekretet e tij dhe thashethemet me mikun më të mirë pa e kuptuar nevojën për konfidencialitet.