BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton Shqipërinë, Ministria e Shëndetësisë thirrje urgjente: Nëse ndiheni keq kërkoni ...

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton
x

Lifestyle

Mos i pyesni kot! Njihuni me 5 shenjat e Horoskopit që e mbajnë sekret dashurinë

Mos i pyesni kot! Njihuni me 5 shenjat e Horoskopit që e mbajnë sekret

Ata nuk duan të flasin për jetën e tyre private, veçanërisht për marrëdhëniet e tyre të dashurisë. Këto shenja nuk do të hapen kurrë tek ju. Edhe të mbërthyer, ata nuk do t’ju thonë pothuajse asgjë dhe do të mbajnë sekrete të vulosura. Le të shohim për cilat nga shenja e Horoskopit bëhet fjalë:

AKREPI

Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të jeni një tip i shkëlqyer ose ai do t’ju ketë besuar për t’ju thënë dy hile. Akrepi punon dhe lëviz në hije. Ai kurrë nuk do t’i hapë letrat e tij dhe nuk do t’i tregojë askujt detaje për jetën e tij. Edhe arsyeja kryesore që ai do ta bëjë këtë është të mbrojë veten, të mos lëndojë dhe të mos lëndohet. Atë që ai e do e “maskon” për të kaluar pa u vënë re.


DEMI

Përballë Akrepit, nuk është aq i ndryshëm në atë që ka të bëjë me çështjet e jetës personale dhe privatësisë. Edhe Demi e mban gojën mbyllur. Ai nuk hapet sepse ka edhe disa çështje besimi, ndërsa konsideron se jeta e tij personale është vetëm për të dhe për askënd tjetër. Ai është gjithashtu mbrojtës në atë që ka të bëjë me njerëzit që i do dhe nuk dëshiron t’i ekspozojë ata. Ju kurrë nuk do të shihni një Dem të hapur ndaj jush dhe të zbulojë ndonjë gjë në lidhje me jetën e tij të dashurisë. Lëreni të dijë për ju, po. E kundërta, jo.

VIRGJËRESHA


Virgjëresha, si një shenjë e Tokës, vlerëson shumë privatësinë e saj dhe nuk lejon askënd ta shkelë atë. Jeta e saj personale është vetëm për të dhe në fakt ato janë momentet kur ajo mund të jetë vetvetja dhe të ndihet mirë. Virgjëresha nuk ka nevojë të ndajë gjënë më të vogël me askënd. Çfarëdo që të ndodhë, ajo përballet me të dhe e jeton vetëm. Ajo nuk dëshiron që askush të pengojë në të, të ndërhyjë ose të japë mendimin e saj.

GAFORRJA

Simboli i Gaforres është gaforrja dhe kjo nuk është e rastësishme. Kjo shenjë është po aq e “mbyllur” dhe e qëndrueshme sa guaska e gaforres. Ju kurrë nuk do të shihni një Gaforre të hapur dhe të flasë me ju për çështjet e saj të dashurisë me lehtësi. Ajo kurrë nuk do t’ju tregojë gjënë më të vogël për jetën e tij romantike. Është vetëm e saj. Ajo e mbron atë dhe askush nuk dëshiron të dijë se çfarë po bën, si ndihet, etj. Ajo është shumë e ndjeshme dhe emocionale, madje ka frikë nga ndonjë tradhti ose goditje e prapme. Sa më pak që dini për të, aq më e sigurt ndihet ajo.

PESHQIT

Një tjetër “gocë deti” e zodiakut janë Peshqit. E fundit në listën tonë përkatëse. Kjo shenjë ka nevojë për aq sa kushdo tjetër për të mbajtur personalitetin e tyre të ruajtur mirë dhe nuk i besohet lehtë. Edhe kjo nuk dëshiron të ndiejë në asnjë rast se dikush po e kritikon, por edhe sepse vetëm kur është me veten e saj mund të “shërohet”, të qetësohet, të lihet dhe të jetë vetvetja. Të kalosh kohë vetëm me partnerin për Peshqit është e rëndësishme. Ajo nuk hapet lehtë për atë që ka të bëjë jeta e saj e dashurisë dhe kjo është mënyra e saj për ta mbrojtur atë.

Më të lexuarat