BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Lifestyle

Mos i zemërroni, pasi nuk do ta besoni por këto janë shenja iu mbajnë inat për shumë gjatë

Mos i zemërroni, pasi nuk do ta besoni por këto janë shenja iu

Për disa persona, fjala “FALJE” nuk ekziston. Ose mund të ekzistojë formalisht por në realitet nuk njihet. Prandaj bëni mirë të mos i mërzisni, pasi nuk do t’ju falin lehtë.

Horoskop ju paralajmëron, ja se cilat janë 3 shenjat që mërziten mbajnë inat gjithë jetën:

Demi

Nuk është çudi që ju jeni në listë. Ju jeni shenja më kokëfortë e të gjithëve dhe inatin e mbani përgjithmonë. Kur dikush të mërzit ose të bën keq, nuk do ta falësh kurrë. Nuk do të habiteshim nëse do të kishit një libër të vogël të zi me emra të nënvizuar me të kuqe për të mbajtur shënim gabimet e të tjerëve. Në fakt, ju doni të falni dikë dhe të pranoni justifikimet e tyre, por jeni shumë kokëfortë dhe tepër krenarë për ta bërë këtë. Pasi dikush të zemëron, mund ta mënjanosh krenarinë tënde dhe të pranosh një falje, por kurrë nuk do ta besosh përsëri atë person.

Luani

Ju jeni sundimtari absolut i botës. Nëse dikush gabohet, është më mirë të kthehet dhe të iki me vrap. Ai do bënte mirë ta harronte të dilte përsëri me ty. Askush nuk dëshiron të bëjë një luan të zemërohet. Jo vetëm që do të mbani inat për shumë kohë, por gjithashtu do të jeni dhe shumë i keq. Është mekanizmi juaj i mbrojtjes. Ju ktheheni në një person absolutisht bezdisës për të mbrojtur veten. Zakonisht, jeni shumë mbrojtës ndaj të tjerëve, por kur e lëndoni veten, mbylleni në vetvete dhe krijoni një sipërfaqe të fortë për t’i mbajtur të gjithë larg. Ju jeni në gjendje të liroheni, por personi që ka kryer krimin do të duhet të provojë denjësisht që të rikthejë vëmendjen tuaj. Por, në realitet, të kesh një shok si ti, ia vlen të vuash dhe të kthehesh prapa.

Peshorja

Ju do të fshini krejtësisht këdo që ju fyen në jetën tuaj në një farë mënyre. Ata as nuk do të kenë shansin të kërkojnë falje sepse jeni aq të aftë ta bëni veten të padukshëm sa herë që dëshironi. Ju jeni gjithashtu një aktor i denjë për Oscar. Mund të pretendoni se gjithçka shkon mirë dhe se ju e keni falur atë person, dhe pastaj pas disa ditësh, do ta qortoni atë. Marrëdhënia juaj me atë person nuk do të rregullohet dhe mund të mbash inatin në përjetësi.