BREAKING NEWS

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për bashkimin”/ Bardhi zbardh prapaskenat nga mbledhjet e PD për 14 majin: Për Tiranën nuk është vetëm Godole dhe Bejko, ka disa emra...

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, shtyhet me dy orë, zbardhet arsyeja

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur
x
BREAKING NEWS

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e subjekteve zgjedhore

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e
x
BREAKING NEWS

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më “gdhë” me 13 vite studime për shkollën e lartë, Ogerta Manastirliu dhe Ulsi Manja “magjistarë” të doktoraturave plagjiaturë, Lindita Nikolla mesatare mbi 5, Taulant Balla ka nisur gjimnazin 18 vjeç...

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më
x
BREAKING NEWS

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush janë 3 kandidat e propozuar për kryetar në Bashkinë e Tiranës

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës shqiptare: Duam kandidatë të pastër në zgjedhje, boll me shitblerje votash, të korruptuarit janë kërcënim për sigurinë e SHBA

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës
x
BREAKING NEWS

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me deklaratën shokuese dhe iu ‘pret’ shpresat shqiptarëve ilegal: Ndalojini dhe kthejini pasi janë të zgjuar dhe e manipulojnë sistemin kudo

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me
x

Lifestyle

Mos lejoni që frika apo zemërimi juaj t’ju pushtojë sot! Mësoni çfarë kanë parashikuar yjet për secilin prej jush

Mos lejoni që frika apo zemërimi juaj t’ju pushtojë sot!

Dashi

Ka ardhur momenti për të konfirmuar individualitetin tuaj dhe zgjedhjet e jetës. Energjia planetare do t’ju bëjë të punoni shumë për të rimenduar numrin e detyrimeve që do të merrni përsipër. Pranojeni – ju kanë rënduar.

Demi
Pse të mos shkoni drejtpërdrejt në zemër të problemit? Kjo mund të jetë pyetja që i keni bërë vetes në lidhje me një angazhim për një kauzë që është e rëndësishme për ju. Në aspektin sentimental sot mund të merrni disa lajme pozitive.

Binjakët
Mos lejoni që frika apo zemërimi juaj t’ju pushtojë sot. Do të shtyheni në ballë dhe madje mund të detyroheni të merrni disa vendime të mëdha në lidhje me drejtimin e jetës suaj profesionale. Ndoshta e keni ndjerë se është pak herët për të ndërmarrë veprime, por, sinqerisht, nuk keni më zgjidhje.

Gaforrja
Idetë tuaja për jetën po kalojnë disa ndryshime rrënjësore. Asnjë nga të dhënat që gjithmonë i keni marrë si të mirëqena nuk vlejnë më. Në vend që të ankoheni për ndryshimet, rrituni prej tyre. Ngrihuni dhe ecni përpara. Nuk është koha për pushime.

Luani
Aspektet e sotme do të qartësojnë çdo situatë ekipore, pjesë e së cilës jeni ju. Kjo mund të shqetësojë ekipet në jetën tuaj private ose profesionale. Ky është momenti për të ndërmarrë veprime. Nëse hezitoni, do të arrini vetëm të shqetësoni më shumë veten.

Virgjëresha
Shëtitja juaj nëpër universin e mundësive që aq shumë i doni ka marrë fund. Është koha që ju të ktheheni në tokë dhe të bashkoheni me ne. Ju e kuptoni që ne kemi nevojë për imagjinatën dhe guximin tuaj për të ardhmen! Sot mund t’ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm profesional.

Peshorja
Ju duhet të keni ndjerë presionin në rritje gjatë javës së kaluar. Intensive, apo jo? Keni një punë për të përfunduar në minutën e fundit? Sot mund të keni një fillim të ri, të kompletuar me zgjidhje të mira. Mjafton të tregoni vullnetin e duhur.

Akrepi
Ka disa gjasa që zemra juaj të dridhet ndërsa plane të caktuara fillojnë të realizohen. Nëse e keni zemrën të lidhur me dikë që duket tepër i largët, ose po shpresoni të transformoni dhe përmirësoni një marrëdhënie dashurie ekzistuese, dita në vijim do t’ju mundësojë të bëni hapa drejt këtij qëllimi.

Shigjetari
Edhe pse parashikimi është i stuhishëm, dita e sotme mund t’ju japë një mundësi për t’u çliruar nga familja. Jini të kujdesshëm edhe nëse kursi ju duket i qartë. Zgjidhjet që merrni sot mund të kenë një ndikim të madh në të ardhmen tuaj.

Bricjapi
Sot mund të ndiheni pak më të ndjeshëm se zakonisht. Ndoshta ndiheni të rrethuar nga vendimet që nuk mund t’i keni në kontroll. Ose mund të jeni pak të mbingarkuar nga të gjitha aktivitetet tuaja. Dita e sotme do t’ju ndihmojë të bëni një përparim vendimtar.

Ujori
Dita në vazhdim do jetë shumë e ngarkuar. Çështjet që kishin mbetur të pazgjidhura tani po bëhen urgjente. Dita e sotme sjell një mundësi për të lëshuar pak avull, por është gjithashtu koha për të kuptuar se çfarë ndikimi kanë këto situata stresuese në shëndetin tuaj fizik.

Peshqit
Mund të prisni që sot të jeni të tensionuar, pasi njerëzit afër jush ka të ngjarë të jenë veçanërisht nervozë. Të rriturit dhe fëmijët mund të shfaqin zemërim pa arsye dhe ju do të kritikoheni se keni anashkaluar ndonjë detaj të vogël. Për fat të mirë, vetëdija juaj e re ju ndihmon të kuptoni se nuk jeni të detyruar t’i bëni askujt ndonjë favor.