Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Moti, shi dhe reshje dëbore 2 ditët e ardhshme

Postuar: 12/02/2018 - 17:49

Ndryshojnë përsëri temperaturat si edhe priten reshje të dendura dëbore për këtë javë.

Gjithashtu nga dëbora e rënë gjatë natës janë bllokuar disa fshatra dhe akse në të gjithë verilindjen e vendit. Trashësia e borës ka arritur deri në 50 cm, ndërkohë ka pasur ndërprerje gjatë natës, si pasojë e erërave të forta

Sa i përket shiut duke filluar që nga dita e hënë, do të kenë reshje intensitet më të ulët.

Mëgjithatë, nga llogaritjet hidrologjike të IGJEUM, rezulton se lumenjtë Drin, Buna dhe Liqeni i Shkodrës do të vazhdojnë të kenë prurje dhe nivele të larta. Ndërkohë, dëbora parashikohet se vijojë edhe për 48-orë të tjera, ndërkohë që në zonat malore priten reshje dëbore në 500 m mbi nivelin e detit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/02/2018 - 15:18

Ministria egjiptiane e Antikiteteve bëri të ditur zbulimin e një nekropoli të lashtë pranë qytetit Minya në Luginën e Nilit, në jug të Kajros, transmeton Anadolu Agency. Ministria njoftoi se një varrezë e madhe gjendet në veri të zonës së Tuna al-Gabal, një vend i madh arkeologjik.

Postuar: 25/02/2018 - 14:39

Parfumi, kremi i trupit, djersa dhe agjentët e tjerë të jashtëm mund të ndërtojnë një shtresë papastëtie në bizhuteritë tuaja, sado të çmuara të jenë ato, qofshin flori apo argj

Postuar: 25/02/2018 - 12:43

Është shumë e rëndësishme të dimë se sa jemi në përputhje me partnerin që takojmë Por si mund ta testojmë pajtueshmërinë?

Postuar: 25/02/2018 - 12:13

Këto shenja horoskopi jetojnë të tashmen, ruajnë motivimin dhe nuk e venë ujin aspak “në zjarr” për çfarë do të na surprizojë e ardhmja.

Postuar: 25/02/2018 - 11:31

Sapo zgjohemi në mëngjes shumë prej nesh vrapojmë për të përgatitur një kafe dhe zakonisht e konsumojmë me stomakun e zbrazët.

Postuar: 25/02/2018 - 11:05

Para 2200 vitesh romakët kishin një tunel të njohur si “porta e vdekjes”, ku kafshët ngordhnin sapo hynin.

Postuar: 25/02/2018 - 09:45

Zgjidhe dhe ti petalen e preferuar....

1.Petali blu: