BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet
x
BREAKING NEWS

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti: Ja çfarë do të ndodhë së shpejti

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti:
x
BREAKING NEWS

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre marrëveshjet e rëndësishme

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre
x
BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Lifestyle

Mund të jenë shumë të mirë ose shumë të këqinj, njihuni me shenjat më të liga të horoskopit

Mund të jenë shumë të mirë ose shumë të

Nëse po pyesni pse disa njerëz janë nga natyra të mirë, ndërsa të tjerët janë kaq të këqij, mund t’i referoheni personalitetit tipik të shenjës së tyre të Horoskopit për disa përgjigje. Le të shohim më poshtë se cilat janë 3 shenjat më të liga.

Binjakët

Binjakët mund të jenë shumë të mirë ose shumë të këqij dhe kjo varet nga lloji i humorit. Bazuar në këtë, ju pothuajse mund të garantoni që gjithmonë do të keni pak nga të dyja, falë personalitetit të tyre të dyfishtë.

Kur janë më mirë, kjo ndodh sepse mund të jenë pak të ndjeshëm dhe nuk duan të trazojnë ujin si të tjerët në situata të pakëndshme. Kur Binjakët janë në të zezën e tyre, ata mund të jenë mjaft konfrontues. Kjo sigurisht tingëllon mjaft kontradiktore, por nuk duhet habitur që është kjo shenjë.

Gaforrja

Gaforrja mund të jetë shumë i mirë, por shpesh lë humorin për të ndërhyrë në personalitetin e tij përgjithësisht të sjellshëm. Ai me të vërtetë nuk mund të ketë asgjë të bëjë me atë me të cilin po bisedon ose shoqërohet, por ndjenjat e tij ndonjëherë mund ta bëjnë atë të duket më pak i këndshëm sesa është në të vërtetë.

Kur ai nuk është në një humor të mirë, ai nuk është aq nervoz sa është i inatosur. Një gjë që nuk do ta përjetoni pothuajse kurrë me një Gaforre është një sjellje krejtësisht e keqe.

Luani

Luani është aq i mirë sa mund të jetë, gjë që e bën atë të tingëllojë si një pretekst për të qenë i lig, por në realitet, ai dëshiron të bëjë një përpjekje. Atij i pëlqen të jetë miqësor dhe të shoqërohet mirë me njerëzit dhe e di se nuk mund ta bëjë këtë nëse është i keq. Sigurisht, kjo nuk do të thotë që ai toleron gabimet dhe se nuk do të lejojë askënd që të abuzojë me të. Luani mund të jetë falës dhe i dhembshur, por ai nuk është i padëmshëm. Nëse përpiqeni të përfitoni nga një Luan ose të luftoni me të, gjithmonë do të humbni.