BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Lifestyle

"Mund të keni vizitorë apo edhe një takim me persona...", ja çfarë kanë parashikuar yjet për ditën e sotme

"Mund të keni vizitorë apo edhe një takim me

Dashi
Zhgënjimet tuaja më të mëdha të punës sot janë me njerëz që janë mjaft të paorganizuar. Jini të durueshëm me ta, megjithëse kjo mund të mos jetë domosdoshmërisht e lehtë për ju. Kuptoni se ka diçka të vlefshme që duhet të mësoni prej tyre, prandaj dëgjoni me kujdes.


Demi
Mund të keni vizitorë, apo edhe një takim të nxehtë të planifikuar për sonte. Nga mesdita mund të ndiheni shumë të lodhur për të dalë dhe të pyesni veten nëse duhet ta anuloni. Është më mirë t’i mbani aktivitetet tuaja të pakta. Mbrëmja juaj duhet të jetë plot me biseda emocionuese dhe stimuluese.

Binjaket
Dërgesat që prisni mund të vonohen. Sot mund të mësoni diçka tronditëse për një fqinj apo të afërm. Thashethemet mund të përhapen me shpejtësi në komunitetin tuaj. Mund të vizitoni disa njerëz aty pranë ose të kaloni shumë kohë në telefon duke u përpjekur të mësoni të vërtetën mbi një situatë.

Gaforrja
Disa lajme të mira por befasuese mund të vijnë sot. Ndoshta një anëtar i familjes ose mik do t’ju telefonojë ose do të kalojë me një zhvillim befasues që ju prek drejtpërdrejt. Në mbrëmje dilni së bashku dhe festoni. Mos harroni të përfshini dikë të veçantë në planet tuaja të festimeve.

Luani
Dita e sotme mund të fillojë zhgënjyese. Jini të përgatitur! Një ndarje e përkohshme nga partneri juaj mund të jetë gjithashtu zhgënjyese. Ju mund të keni shumë energji fizike. Bëni një shëtitje të gjatë. Kjo jo vetëm që do të siguronte përdorimin e energjisë tuaj, por edhe do të pastronte mendimet tuaja.

Virgjeresha
Ju jeni në vendin e fatit sot, kështu që përfitoni nga ajo. Komunikimi me punëdhënësit e mundshëm sot do të jetë jashtëzakonisht pozitiv. Nuk ka dyshim se do të jeni në gjendje të bindni dikë për çdo gjë edhe nëse nuk e keni idenë se për çfarë po flisni.


Peshorja
Lëreni anën tuaj unike të shkëlqejë. Ata që aplikojnë vazhdimisht të njëjtat ide janë ata që do të mbeten prapa në punë. Kjo me siguri nuk është dita për të ndjekur turmën. Bëhuni vetvetja dhe do të bini në sy dhe do të shpërbleheni.

Akrepi
Një shpërthim energjie pozitive është në dispozicion për ju dhe ka një ndikim të mirë në punën tuaj. Ndihesh më i fortë dhe më i fuqishëm se kurrë. Nëse duhet të bëni një marrëveshje kjo është me siguri dita për ta bërë atë. Ju do të keni sukses.

Shigjetari
Tregohuni të kujdesshëm në punë sot sepse dikush do mundohet t’ju manipulojë në një farë mënyre. Me shumë mundësi, një bashkëpunëtori yt do të përpiqet të duket sikur ai ose ajo di më shumë se ju. Mos u mashtroni. Në fund të fundit, besoni vetëm veten tuaj.


Bricjapi
Idetë po rrjedhin pa pushim në lidhje me karrierën tuaj, por për disa arsye, ekziston ende një forcë e madhe që duket se po ju pengon t’i vini në veprim këto ide. Kuptoni se shumica e këtij bllokimi është thjesht ndërtimi juaj mendor.

Ujori
Dilni nga rutina juaj normale e punës sot. Nuk ka kuptim të ngecesh në të njëjtin model vazhdimisht. Kjo ju kufizon më shumë sesa dini. Provoni diçka të re. Ju do të habiteni se si dyert hapen për ju automatikisht kur ta bëni këtë.

Peshqit
Do të ndjeni një shtytje të madhe nga dikush apo diçka sot. Kjo forcë po ju kërkon të ndryshoni marshin në lidhje me punën tuaj. Mos i rezistoni domosdoshmërisht kësaj ideje. Jeni në një pikë kritike në të cilën është e dobishme për ju të dëgjoni të tjerët.