BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet
x
BREAKING NEWS

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti: Ja çfarë do të ndodhë së shpejti

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti:
x
BREAKING NEWS

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre marrëveshjet e rëndësishme

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre
x
BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Lifestyle

"Mund të shpenzojnë të gjithë llogarinë e tyre të kursimeve pa e vënë re fare! Njihuni me tri shenjat e Zodiakut që e harxhojnë lekun më shumë

"Mund të shpenzojnë të gjithë llogarinë e tyre

Tri shenjat e zodiakut që shpenzojnë më shumë para:

1. Peshorja

Peshores i pëlqen shumë të bëjë pazar. Ata janë gjithmonë të azhurnuar me tendencat e fundit. Ata e dinë cilësinë dhe nuk e kanë problem të humbasin para për diçka që do të marrë kohë. Problemi më i madh me ta, megjithatë, është se ata kanë pak ‘investim të mirë’.

Shtëpia e dytë e të ardhurave dhe financave të Peshores sundohet nga Marsi, planeti i veprimit dhe agresionit. Me gjithë sjelljen e tyre të qetë dhe të ekuilibruar, Peshoret mund të jetojnë në mënyrë të rrezikshme sa i përket bilancit të llogarisë financiare.

Motoja e tyre është ‘Duhet të shpenzosh para për të fituar para’ e cila mund të kthehet në një problem të madh.

2. Peshku

Të udhëhequr nga planeti Jupiter, Peshqit janë gjithmonë duke ndjekur ekstazën e përkohshme dhe duke kërkuar përvoja kuptimplota për të cilat ata janë gjithmonë të gatshëm të shpenzojnë para.

Ata e dinë që jeta është e vështirë, dhe ndonjëherë zgjidhja më e lehtë për një ditë të keqe është blerja. Ashtu si Peshorja, aspekti financiar i Peshqve qeveriset gjithashtu nga Marsi i zjarrtë.

Peshqit janë të entuziazmuar me vlerat dhe gjërat e tyre, dhe nëse nuk janë të kujdesshëm, ata mund të shpenzojnë fjalë për fjalë të gjithë llogarinë e tyre të kursimeve pa e vënë re fare.

3. Shigjetari

Nën planetin Jupiter, Shigjetarët e zjarrtë, pasionues pëlqejnë të shpenzojnë para për gjëra që do të stimulojnë mendjen e tyre. Ata janë të patrembur dhe nuk do të mendojnë dy herë për të rezervuar një udhëtim të pavarur. Sidoqoftë, ana e tyre financiare menaxhohet nga Saturni përgjegjës.

Siguria është gjithmonë përparësia e tyre. Shigjetarëve u pëlqen të fitojnë para në mënyrë që t’i shpenzojnë ato.