Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

NASA jep paralajmërimin e frikshëm: Një asteroid mund ta godasë Tokën sot, do udhëtojë me një shpejtësi tronditëse

Postuar: 19/02/2019 - 14:24

NASA ka bërë një paralajmërim të frikshëm, ku thuhet se një asteroid, madhësia e të cilit është sa Toka, aktualisht po i afrohet planetit Tokë. Guri hapësinor, i quajtur 2013 MD8, do të bëjë një ‘afrim’ me planetin tonë nesër pasdite, i cili do të udhëtojë me një shpejtësi tronditëse prej përafërsisht 50 mijë km/h.

Fatmirësisht, asteroidi do të jetë 10 mijë kilometra larg nga Toka, i cili do të bëjë rrugëtimin afër Tokës rreth orës 17:55. Megjithatë, kjo është një distancë që NASA ende e sheh “të afërt”.

“NASA nuk njeh ndonjë asteroid ose kometë aktualisht që mund të rrezikojë Tokën, kështu që probabiliteti i një përplasjeje të madhe është mjaft i vogël”, deklaroi një zëdhënës në NASA.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/05/2019 - 18:24

Kontrolli i dhëmbëve është një rutinë për shumicën prej nesh, dhe e tillë duhet ët ketë qenë edhe

Postuar: 22/05/2019 - 12:33

Një histori aspak e zakontë ka ndodhur në Pinos Puente, në afërsi të Granadës në Spanjë.

Postuar: 22/05/2019 - 11:31

E dashur Deidre unë martohem së shpejti por aktualisht po kaloj një lidhje të fshehtë,

Postuar: 22/05/2019 - 10:14

Këto kafshë përfaqësojnë një shembull të shkëlqyer të “mysafirëve të paftuar shtëpiak&rdquo

Postuar: 22/05/2019 - 09:49

Një 26-vjeçare ka rrëfyer sesi ka shpëtuar nga dhimbjet e forta që i shkaktonte cikli menstrual.

Postuar: 22/05/2019 - 09:22

Kush është ai që nuk është mërzitur një ditë në punë, e që nuk ka ëndërruar sikur të gjente një m