BREAKING NEWS

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në të gjithë vendin, si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme

Priten stuhi të fuqishme/ Ulje temperaturash dhe rrebeshe shiu në
x
BREAKING NEWS

Tritol në Vlorë, policia jep informacion për ngjarjen! Nisin kërkimet për kapjen e autorit

Tritol në Vlorë, policia jep informacion për ngjarjen! Nisin
x
BREAKING NEWS

Shqiptarët me gomone për në Angli/ Ambasadori britanik takon Gledis Nanon dhe bën deklaratën e fortë: Do depërtohen, nuk mund të kenë kurrë...

Shqiptarët me gomone për në Angli/ Ambasadori britanik takon
x
BREAKING NEWS

Publikohet dokumenti i gjykatës, Donald Trump po hetohet për ‘Spiunazh’, ja çfarë u gjet gjatë kontrollit nga FBI (Dokumenti)

Publikohet dokumenti i gjykatës, Donald Trump po hetohet për
x
BREAKING NEWS

Kamioni me grurë përmbyset në mes të autostradës, reagon ashpër Erion Braçe: Zotërinj të policisë, buka nuk shkelet, nuk kalojnë makinat mbi...

Kamioni me grurë përmbyset në mes të autostradës,
x
BREAKING NEWS

Foto/ Aksident i frikshëm në Levan-Tepelenë, plagosen 8 persona, detajet e para

Foto/ Aksident i frikshëm në Levan-Tepelenë, plagosen 8 persona,
x
BREAKING NEWS

“Do ketë ‘non-grata’ të tjerë politikanësh”/ Ambasadorit britanik bën paralajmërimin tronditës: Ja kur do të fillojë vala e dytë

“Do ketë ‘non-grata’ të tjerë
x
BREAKING NEWS

Veliaj i përgjigjet ‘flakë për flakë’ ish-presidentit: Për të jetuar unë shisja fiq, Ilir Meta spiunonte miqtë

Veliaj i përgjigjet ‘flakë për flakë’
x

Lifestyle

Nata e Vitit të Ri, 31 dhjetori, do të sjellë hënën kalimtare! Më në fund lajme të mira. Ja çfarë e pret secilën shenjë të horoskopit këtë muaj

Nata e Vitit të Ri, 31 dhjetori, do të sjellë hënën

Dashi

Me siguri do të jetë një muaj i ngarkuar dhe ka të ngjarë të keni udhëtimin në plan. Eklipsi në datat 3-4 dhjetor do të jetë një Hënë e re me fuqi të trefishtë dhe do të bjerë në shenjën e Shigjetarit, që tregon se puna juaj mund të aplikohet në gjithë botën. Udhëtimi në një mjedis të ri do t’ju bëjë mirë, veçanërisht nëse keni qenë të mbyllur për muaj të tërë për shkak të pandemisë.


Nëse nuk udhëtoni këtë muaj, sërish do të ketë lajme të mira. Një eklips diellor mund të hapë një derë që ka qenë më parë e mbyllur, kështu që udhëtimi është një nga disa opsione vezulluese që po paraqiten.

Ju gjithashtu mund të takoheni me njerëz që kanë lidhje me median, si për shembull për një intervistë me shtypin. Anasjelltas, nëse jeni gazetar ose producent televiziv, mund t’ju jepet një detyrë që do të jeni të etur ta përfundoni. Zhvillimet që shfaqen në kohën e eklipsit do të jenë të rëndësishme për të ardhmen afatgjatë, kështu që nëse kjo ndodh, jepini intervistës ose detyrës të gjithë energjinë dhe përqendrimin që keni.


Nëse jeni në universitet ose shkollë pasuniversitare, po bëni përparime të rëndësishme dhe nëse provimet janë planifikuar ose ju duhet të mbroni një tezë, do t’ia dilni mirë – shumë më mirë nga sa e kishit parashikuar. Eklipsi i 3-4 dhjetorit ka fuqinë t’ju katapultojë në një zonë krejtësisht të re dhe nëse keni punuar shumë për të përmirësuar aftësitë, ka të ngjarë të shihni rezultatet.

Më 18 dhjetor, Hëna e plotë do të mbërrijë në një tjetër shenjë, Binjakët, dhe sërish duket se jeni gati për të udhëtuar. Këtë herë, një me distancë ose kohëzgjatje më të shkurtër. Kjo Hënë e plotë do të jetë e gëzueshme, sepse Jupiteri do të mbështesë nga afër Diellin. Miqtë mund t’ju rrethojnë dhe mund t’ju sjellin arsye për të shijuar këtë sezon. Fundjava e datave 18-19 dhjetor do të jetë më e lumtura e muajit për ju.

Demi

Mund të jeni të zënë me gjetjen e mënyrave për të fituar më shumë para dhe përpjekjet ka të ngjarë të shpërblehen. Si rezultat i eklipsit diellor të Hënës së re 3-4 dhjetor, mund të dëgjoni se një bonus bujar i fundvitit ose komision i madh është në rrugën drejt jush. Të ardhurat duket se po përparojnë mirë dhe po tregojnë rritje. Demi është një shenjë që këmbëngul të ketë para për t’u ndjerë i sigurt, dhe për këtë qëllim, duhet të kurseni një pjesë të mirë të fondeve të fituara me vështirësi dhe t’i investoni ato me mençuri.

Hëna e plotë, 18 dhjetor, do të nënvizojë sërish paratë, kështu që mund të jeni duke blerë dhurata për pushime për familjen dhe miqtë. Gjatë gjithë muajit, sigurohuni që të qëndroni brenda buxhetit. Duket se po lini mënjanë disa nga paratë për udhëtime.

Jupiteri do të sinjalizojë Diellin më 19 dhjetor, një ditë e veçantë kur ka të ngjarë të dëgjoni lajme fantastike se sa mirë po ecni në karrierë. Më shumë para mund të vijnë te ju tani, ndoshta për shkak të Hënës së plotë të favorshme të këtij muaji. Nëse jo, mund të shihni më shumë të ardhura më vonë, me një rritje në fund të majit. Një person i rëndësishëm mund të ketë vënë re performancën qe keni dhe po kërkon për ju. 19 dhjetori do të jetë një nga ditët më të bukura të muajit, ndaj dukuni sa më mirë. Shumë sy do të jenë drejt jush.

Afërdita, planeti i lumturisë, luksit, argëtimit dhe dashurisë, do të shkojë në prapavijë nga 19 dhjetori deri më 29 janar 2022. Kjo mund të ndikojë te romancat nëse jeni beqarë. Për më tepër, nuk është koha për të organizuar një festë të shtrenjtë, luksoze. Blerja e bizhuterive ose parfumeve të çmuara nuk do të ishte ideja e duhur, pasi artikujt e luksit sundohen nga Afërdita. Planifikoni të bëni blerje për gjëra të shtrenjta shumë përpara datës 19 dhjetor.

Fakti që Afërdita është planeti sundues, sugjeron që mund të jeni më mirë duke i marrë gjërat me një ritëm të qetë. Keni përparuar mirë në shumë aspekte të jetës suaj, ndaj tani është koha të merrni frymë.

Natën e Vitit të Ri do ta kaloni privatisht me atë që doni. Keni një vit spektakolar që po afron, ndaj kaloni kohë duke menduar për të gjitha gjërat që dëshironi të arrini dhe përjetoni vitin e ardhshëm, në fund të 2022. Nëse mund ta imagjinoni, mund ta keni – kini besim.

Jupiteri, planeti i mrekullive dhe dhënësi i dhuratave dhe i fatit, do të zhvendoset në shtëpinë e njëmbëdhjetë të shpresave dhe dëshirave vetëm disa ditë para fundit të vitit, më 28 dhjetor, për të qëndruar me muaj të tërë. Ky vit që vjen do të jetë viti ku ëndrrat më të bukura mund të realizohen.

Binjakët

Me nisjen e dhjetorit, një eklips diellor i Hënës së re do të bjerë në shenjën tuaj të kundërt, Shigjetar, më 3-4 dhjetor. Hënës së re do t’i bashkohet Dielli dhe sundimtari juaj Mërkuri. Ndërkohë Marsi, sugjeron që do të jeni të zënë me punë deri më 13 dhjetor. Pas kësaj date, Marsi do të shkojë te shtëpia e shtatë e martesës dhe partneritetit, duke u bashkuar me disa planetë të tjerë në Shigjetar.

Ky ka të ngjarë të jetë një muaj i lumtur ku do të dilni nga mbyllja brenda dhe do të dilni pak më shumë për të parë miqtë dhe familjen.

Kini parasysh 11 dhjetorin, një ditë verbuese, kur Jupiteri do t’i buzëqeshë Mërkurit. Mund të dëshironi t’i bëni një premtim personit që doni, ose mund të dëshironi të bëni një udhëtim së bashku. Është gjithashtu një ditë e shkëlqyer për të nënshkruar një kontratë, për të bërë blerje ose për t’u përfshirë në një projekt komunikimi. Do të favorizohet çdo gjë që përfshin komunikime ose negociata.

Duke pasur disa trupa qiellorë në kundërshtim me Diellin, mund të mos i merrni gjithmonë gjërat sipas mënyrës suaj. Binjakët në përgjithësi nuk fiksohen vetëm në një ide apo metodë për të bërë gjëra, sepse zakonisht njiheni që jeni të hapur ndaj zgjidhjeve të ndryshme. Kjo cilësi është ajo që të gjithë pëlqejnë te ju. Nëse keni dëshirën për të marrë përsipër kontrollin këtë muaj, dijeni se gjërat nuk do të funksionojnë domosdoshmërisht mirë, kështu që kini kujdes. Ndërkohë, keni shumë për të fituar duke bashkuar forcat me një person tjetër tani dhe duke qenë të hapur ndaj qasjes së tyre ndaj gjërave.

Momenti i madh do të vijë në Hënën e plotë më 18 dhjetor te Binjakët (ky nuk është një eklips). Hëna e vetme e plotë e vitit tek Binjakët do të sjellë diçka me rëndësi të madhe në realizim. Diçka e rëndësishme për ju do të arrijë kulmin dhe mund të jetë diçka që nuk ishit të sigurt se do ta shihnit ndonjëherë të ndodhte.

Afërdita do të jetë prapavijë në shtëpinë e tetë financiare nga 19 dhjetori deri më 29 janar 2022. Kjo do të thotë që duhet të takoheni me kontabilistin dhe ndërmjetësin financiar në fillim të dhjetorit për të marrë vendime për fundin e vitit. Bëjeni këtë shumë përpara se Afërdita të shkojë në prapavijë sepse sipërmarrjet e filluara në këtë periudhë në përgjithësi rezultojnë të jenë më pak fitimprurëse sesa vlerësohet. Prisni deri në shkurt dhe do të jeni të lumtur.

Nata e Vitit të Ri, 31 dhjetori, do të sjellë hënën kalimtare te Shigjetari, ndaj lëreni partnerin/en të merret me përgatitjen. Me Afërditën në prapavijë, mund të dëshironi të kaloni një mbrëmje të qetë në shtëpi, ndoshta duke gatuar një darkë të mrekullueshme ose duke porositur jashtë.

Gaforrja

Duket se ka shumë aktivitet në zyrë, ndaj mos supozoni se dhjetori do të jetë një muaj i vogël i qetë. Një eklips diellor në Shigjetar në 3-4 do të jetë arsyeja për fluksin e detyrave të reja dhe ka të ngjarë të jeni të lumtur, kështu që mund ta çoni ekipin drejt një përfundimi të suksesshëm.

Më 3-4 dhjetor, Dielli, Hëna e re dhe Mërkuri do të mblidhen në shtëpinë e gjashtë të projekteve, dhe Marsi së shpejti do të hyjë në të njëjtën pjesë të grafikut më 13 dhjetor, duke vendosur pikat mbi i për projektet tuaja.

Kjo atmosferë e ngarkuar po vjen në periudhën më të tensionuar të vitit për shumicën e njerëzve dhe me rritjen e detyrave të shtëpisë dhe familjes, mund të mendoni se ky është një muaj i mundimshëm. Bëni pushime dhe gjeni mënyra për të marrë frymë – do të jeni më produktivë nëse e bëni këtë, edhe pse mund të tingëllojë e pamundur.

Nga Hëna e plotë, 18 dhjetor, në pjesën më private të grafikut, kini kujdes që të mos lini pas dore jetën sociale. Qëndrimi në shtëpi, të mbështjellë nga ngrohtësia e familjes, do të ndikojë për mirë. Jupiteri do t’i dërgojë një rreze Diellit, kështu që ka të ngjarë të shihni një bonus ose rritje brenda pesë ditëve nga kjo Hënë e plotë. E gjithë puna që keni bërë në fillim të muajit është vënë re me siguri nga syri vigjilent i eprorëve dhe përkushtimi e performanca e shkëlqyer do t’ju bëjë që të merrni një shpërblim bujar tani ose në shkurt.

Në këtë muaj jashtëzakonisht të rëndësishëm, Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit, do të zhvendoset te Peshqit më 28 dhjetor, për të qëndruar në pjesën më të madhe të vitit 2022. Ky është një lajm fantastik për ju, pasi Peshqit janë një shenjë uji si Gaforrja dhe do të hyjë një kohë shumë e dobishme. Njerëz dhe vende të huaja mund të zënë vend dukshëm në jetën tuaj. Marrëdhënia me klientët dhe njerëzit më të lartë ka të ngjarë të jetë e qetë dhe e suksesshme.

Nëse nuk keni udhëtuar për shkak të pandemisë, mund të ndiheni të sigurt për të shkuar në fillim të marsit 2022 ose në nëntor ose dhjetor 2022, kështu që ndoshta mund të planifikoni tani. Udhëtimi mund të bëhet për biznes ose kënaqësi. Ka fusha të tjera fitimi që mund t’ju vijnë për shkak të lëvizjes së Jupiterit te Peshqit për herë të parë në më shumë se një dekadë, duke përfshirë fat të mirë me transmetimin ose publikimin e projekteve, dhe ndoshta, publicitet shumë të favorshëm për punën tuaj gjithashtu.

E dashur Gaforre, keni kaluar shumë teste të jetës, por më në fund, batica do të kthehet në favorin tuaj. Keni kaq shumë për të pritur tani dhe në Vitin e Ri.

Luani

Keni një muaj hyjnor përpara dhe ai do të jetë i mbushur me frymëzim, gëzim dhe lumturi. Sado i vështirë të ketë qenë nëntori për ju (dhe duket se ka qenë stresues për të gjithë), dhjetori do të jetë pikërisht e kundërta – një nga muajt e preferuar të vitit.

Ju keni një eklips diellor jashtëzakonisht të Hënës së re, që vjen nga 3-4 dhjetori në shenjën e zjarrit, Shigjetar, shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë. Prisni lajme, komunikim dhe ndoshta udhëtime. Deri më 13 dhjetor, do të keni bekimin e Marsit në sektorin e dashurisë. Ky është një lajm i mrekullueshëm. Tani, me Marsin në sektorin më romantik, së bashku me një eklips, jeta sociale mund të jetë më e mira që keni parë në vite. Të gjithë këta planetë do të mblidhen për t’u siguruar që të kaloni një festë të lumtur.

Nëse jeni beqarë, ky është momenti për t’u kërkuar miqve t’ju prezantojnë me të tjerët dhe të filloni biseda me njerëz të rinj, njëri prej të cilëve mund të bëhet një interes serioz romantik. Nëse jeni duke dalë seriozisht me dikë, mund të dëgjoni një rrëfim dashurie dhe të merrni një propozim për t’u martuar. Nëse jeni tashmë të martuar, duhet të jeni në gjendje t’i kushtoni kohë dhe vëmendje partnerit/es, dhurata më e mirë nga të gjitha, që sigurisht do t’ju afrojë më shumë.

Nëse shpresoni për një fëmijë, kjo Hënë e re është mjaft e fuqishme dhe mund të thërrasë lejlekun për t’ju sjellë një pako gëzimi.

Më vonë gjatë këtij muaji kushtuar argëtimit dhe dashurisë, mund të keni një ngjarje në ose brenda pesë ditëve nga Hëna e plotë te Binjakët, 18 dhjetor. Duket se mund të keni jo një, por dy ngjarje, sepse me Binjakët, gjërat priren të ndodhin në dyshe.

Afërdita, planeti i dashurisë, do të shkojë në prapavijë nga 19 dhjetori deri më 29 janar. Nëse do të fejoheni për Krishtlindje, bëjeni këtë në fillim të muajit për të shmangur prapavijën e Afërditës.

Virgjëresha

 

Ju jeni një nga punëtorët më të mirë të zodiakut, por këtë muaj, qetësohuni. Në dhjetor do të jeni në humor për festa dhe e gjithë vëmendja do të jetë te familja dhe shtëpia. Kjo vjen falë një eklipsi të madh diellor në datat 3-4 dhjetor, i cili do të sjellë lajme të lumtura në lidhje me këtë pjesë shumë personale të jetës. Saturni do ta mbështesë me vendosmëri këtë eklips, që do të thotë se veprimet do të shtojnë ndjenjën e sigurisë.

Nëse keni dashur të blini ose merrni me qira një pronë, mund të gjeni hapësirën perfekte. Pavarësisht se jeni të shpërqendruar me festimet, ka një shans të mirë që dëshironi të dërgoni një ofertë për shtëpinë ose të nënshkruani kontratën e qirasë përpara se dikush tjetër ta marrë atë. Nëse një prind ka nevojë për ndihmën tuaj, ky eklips i Hënës së re, 3-4 dhjetor, mund të sjellë përgjigjen e duhur.

Jo vetëm që eklipsi diellor do t’ju motivojë, por edhe Marsi do t’ju motivojë gjithashtu. Planeti i kuq do të hyjë në të njëjtin sektor të shtëpisë dhe familjes nga 13 dhjetori deri më 24 janar, duke u shtuar Hëna e re dhe Diellit. Ju nuk keni pasur ndihmën e Marsit për çështjet e familjes dhe pronës për dy vjet, kështu që dhjetori dhe janari sigurisht që do t’ju sjellin shumë përparim dhe produktivitet në këtë fushë. Do të keni ndihmën e Marsit deri më 24 janar të muajit të ardhshëm.

Ky do të jetë një muaj emocionues, sepse Hëna e plotë më 18 dhjetor do të ndriçojë shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve në karrierë, duke ju sjellë lëvdata të konsiderueshme dhe avancim të mundshëm në një pozicion të ri. Nëse kjo ndodh, do t’ju jepet një titull më i madh si shpërblim për gjykimin tuaj të mirë dhe performancën e shkëlqyer. Mund të merrni një publicitet të lakmueshëm ose një ofertë nga një firmë konkurruese. Pesë ditët që rrethojnë 18 dhjetorin do të jenë të veçanta dhe në qendër të vëmendjes do të jeni ju.

Arsyeja pse jam kaq entuziaste për këndvështrimin profesional është se Jupiteri me fat do të arrijë këtë Hënë të plotë, më 18 dhjetor, kështu që ka të ngjarë të jeni të emocionuar me lajmet e karrierës që do të vijnë. Jupiteri zakonisht sjell përfitime financiare së bashku me dhuratat e tjera që ka për ju. Nëse jeni të vetëpunësuar, mund të sillni një klient të ri prestigjioz. Në përgjithësi, lajmet për karrierën afër Hënës së plotë më 18 dhjetor mund të jenë një nga dhuratat më të mira që do ju sjellë Babagjyshi.

Diçka tjetër po ndodh në këtë muaj të mbushur plot aktivitete – Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit, do të hyjë te Peshqit për herë të parë në 12 vjet më 28 dhjetor dhe do të ndriçojë shkëlqyeshëm shtëpinë e martesës. Jupiteri do të qëndrojë te Peshqit për muaj të tërë, duke ju bërë shenjën më të mundshme për t’u martuar në fillim të vitit (deri më 10 maj) dhe përsëri në fund të vitit 2022.

Nëse jeni tashmë të martuar, do të shijoni kohën dhe vëmendjen që do të jepni dhe merrni nga bashkëshorti/ja, sepse do të keni mundësi të udhëtoni jashtë shtetit ose të bëni gjëra të tjera së bashku. Do të jetë një vit emocionues dhe ndjenjat e dashurisë që sugjeron Jupiteri do të rifreskojnë dhe rifillojnë plotësisht martesën. Nuk ju intereson martesa? Mund ta përdorni Jupiterin për të krijuar një bashkëpunim ose partneritet të shkëlqyer biznesi në vitin 2022.

Keni kaq shumë  arsye për të pritur në 2022, profesionalisht dhe personalisht. Do të jetë një vit i mrekullueshëm për ju, aspak si 2020 dhe binjaku i tij, 2021. Keni arsye për të festuar!

Peshorja 

Udhëtimet janë në mendjen tuaj gjithë kohës kohës dhe dëshira më e madhe për momentin është të paketoni dhe të largoheni! Dhjetori duket si muaj udhëtimesh, por le të themi që as ky vit s’është në favorin tuaj për të udhëtuar në vende të largëta.

Rreth datës 3-4 dhjetor do të lëvizni diku afër vendit ku jetoni, por do ta shijoni në maksimum. Eklipsi i Hënës së Re do të sjellë nevojën e firmosjes së një kontrate 10 ditë pas datës 4 dhjetor.

Firmosni çdo lloj kontrate, por pasi të keni marrë konfirmimin nga avokati juaj në fillim të muajit. Pavarësisht asaj që ndodh për shkak të eklipsit, Saturni do të jetë në pozicion perfekt për të mbështetur përpjekjet tuaja dhe për të sjellë qëndrueshmëri dhe jetëgjatësi në çdo veprim që ndërmerrni.

Nëse firmosni letra tani, ato do t’ju vlejnë për një kohë të gjatë. Një tjetër mundësi e mirë udhëtimi është 18 dhjetori. Mund të shkoni në një qytet larg vendit ku jetoni, ose jashtë shtetit për të vizituar dikë të afërm. Dalja për pak kohë nga realiteti do t’ju ndihmojë të motivoheni sërish dhe të jeni më optimistë për jetën.

Në 28 dhjetor, Jupiteri do të zhvendoset drejt Peshqve për herë të parë në 12 vite. Ky planet do t’ju sjellë dy përfitumi të rëndësishme. Së pari: shëndeti dhe fiziku juaj do të përmirësohen ndjeshëm dhe së dyti, karriera do të shkëlqejë!

Nëse jeni të vetëpunësuar në biznesin tuaj, do të shihni sukses që s’e keni ndjerë prej kohësh, por edhe nëse punoni për të tjerët, 2022-shi do të jetë viti juaj! Do të keni shumë gjëra për të bërë, por do t’ja dilni mbanë duke shtuar kështu eksperiencën tuaj dhe aftësitë. Gjatë kësaj kohe, para datës 28 dhjetor, bëni diçka të veçantë me njeriun tuaj nëse jeni në një lidhje. Nëse jeni vetëm, dilni për darkë me miq dhe shijoni çdo minutë pushimi. Do të takoni njerëz të cilit nuk prisnit, por me të cilët keni shumë të përbashkëta. Momentet më të mira të këtij muaji do t’i keni mes datave 1 dhe 18 dhjetor.

Akrepi

Eshtë kohë festash dhe shpenzimet do të jenë më të larta se zakonisht. Faktikisht, kjo vlen për këdo, por ju keni qenë më të shqetësuar se të tjerët pasi po shihni shifra të larta që harxhohen dhe s’jeni mësuar me këtë. Duket sikur keni një qëllim të qartë dhe për ta realizuar këtë ëndërr që mbani në zemër do të punoni shumë fort, por mos e sforconi veten. Përsa i përket kursimeve, bëjini, por jo në gjëra që janë të pashmangshme.

Këtë muaj jeni me fat pasi 3-4 dhjetori do të vijë me një rritje rroge, një bonus apo një ofertë të re pune, me një pagë edhe më të lartë se aktualja. Nëse jeni të vetëpunësuar, biznesi do të jetë në kohën më të mirë dhe nëse do t’ju duhet më shumë staf për të plotësuar punën, do të jeni në gjendje të gjeni kandidatë të mirë.

Saturni do të jetë në kënd perfekt gjatë këtyre datave të dhjetorit, arsyeja pse do të ndiheni të sigurtë financiarisht. Prandaj, nuk ka asnjë arsye pse të mendoheni gjatë për shpenzimet në vijim, të ardhurat janë të forta dhe të sigurta.

Këtë fundvit do t’ju përkëdhelin më shumë se vitet e tjera. Do të merrni dhurata, gift cards apo cash nga familjarët tuaj. Nëse kohët e fundit keni bërë një aplikim për kredi për të plotësuar kapitalin që ju duhet në lidhje me biznesin e ri, mund të dëgjoni lajme të lumtura aty nga 18 dhjetori.

Ju pret një vit fantastik para! Jupiteri, planeti i dhuratave dhe fatit të mirë, do t’ju ndriçojë drejt dashurisë së vërtetë. Nëse jeni vetëm, do të fitoni jackpot-in pasi takimet që ju presin në 2022-shin janë shumë më pasionante nga ç’e imagjinoni. Nëse jeni në një lidhje serioze ose të martuar, do të kaloni më shumë kohë bashkë gjatë vitit tjetër. Nëse po shpresoni për një bebush, filloni mendojeni aty nga shkurti ose fillimi i marsit. Do të keni shumë gjëra për t’u marrë në 2022-shin!

Shigjetari

Ky do të jetë një super muaj për të mbyllur vitin! Tre trupa qiellorë do të mblidhen në shenjën tuaj- Mërkuri, Dielli dhe eklipsi i Hënës së Re në 3-4 dhjetor. E gjithë kjo energji do të vijë në 13 dhjetor dhe do të qëndrojë pothuajse përgjatë gjithë janarit.

Eshtë konsideruar gjithmonë avantazh i madh të kesh Marsin në shenjën tënde, pasi do t’ju jap kurajo, vetëbesim dhe energji për të vazhduar para. Sigurisht që ndoshta nuk do të jeni fitues në të gjithë projektet tuaja, por do të punoni me intensitet, pasion dhe motivimi juaj do të jetë i parezistueshëm. Të gjithë do të duan t’ju mbështesin duke pritur që shkëlqimi i florinjtë të bjerë gjithashtu mbi ta.

18 dhjetori vjen me lumturi dhe përfitime për ju. Hëna e Plotë do të ndriçojë shtëpinë tuaj të përgjegjësive dhe martesës. Të gjithë ju që jeni në një lidhje serioze, mund të fejoheni, martoheni këtë kohë. Nëse jeni aktualisht të martuar, mund të vendosni një qëllim në çift dhe të punoni për ta arritur bashkë. Vetëm mendimi i materializimit të ëndrrës suaj do t’ju emocionojë.

Diçka tjetër shumë e rëndësishme do të ndodhë këtë muaj aty rreth datës 28 dhjetor. Po prisni të zhvendoseni në një tjetër shtëpi? Ky është viti më i mirë për të gjetur apartamentin e ëndrrave në lagjjen që keni dashur gjithmonë. Mos zgjidhni për opsionin e dytë më të mirë, prisni të dalë kështjella juaj e ëndrrave. Filloni kërkimet në shkurt dhe mars pasi janë muajt më me fat.

Mund të shpenzoni më shumë nga çfarë kishit planifikuar, por vlera e shtëpisë që do të blini do t’ju bëjë ta kuptoni diferencën. Nëse më vonë e shisni, do të mund të përfitoni edhe më shumë para, prandaj është investim i zgjuar. 2022-shi është vit i mirë edhe për të rinovuar, për të bërë rregullime apo për të lyer shtëpinë.

Nata e Vitit të Ri do të jetë ditë e mbarë për ju- vetëm vendoseni si doni ta festoni dhe të realizohet. Bëjeni sipas mënyrës suaj, një darkë elegante buzë detit ose në shtëpi me familjen dhe qirinjtë mbi tryezë. Zgjidh çfarë i bën mirë zemrës suaj, ajo do të fitojë.

Bricjapi

Ky muaj vjen duke ju pëshpëritur “kujdesuni me më shumë delikatesë për veten”. Nëntori s’ishte muaj i thjeshtë për askënd me lajmet e papritura dhe ndryshimet dinamike të kushteve. Sidoqoftë, dhjetori do të jetë i qetë, i paqtë dhe do t’ju japë kohë të merrni frymë lirisht.

Në fillim të dhjetorit, aty nga data 3-4 do të shihni sesi mbyllet një cikël dhe hapet një i ri. Sapo të hyni në periudhën e ditëlindjes, Marsi “do t’ju detyrojë” të punoni fort në vetmi, aty ku përqëndroheni më shumë, për të arritur kështu përfundimin e një projekti të rëndësishëm. Prandaj, nëse keni kohë të lirë tani, shfrytëzojeni pasi pas datës 24 janar do ta keni më të vështirë për ta bërë.

Gjatë kësaj kohe, nëse i keni vënë ndonjë qëllim vetes është periudha perfekte për ta zbatuar. Kushtojini vëmendje gjumit, aktivitetit fizik dhe shëndetit mendor. Mund të nisni duke filluar nga sot, që viti i ardhshëm t’ju gjejë në versionin më të mirë tuajin.

Hëna e Plotë e 18 dhjetorit do ta vërë theksin në shëndetin tuaj. Ndoshta keni për të bërë analizat vjetore, por mos u shqetësoni për përgjigjet pasi lajme të mira ju presin.

Përsa i përket punës, do të merreni me një projekt të rëndësishëm +/- 4 ditë nga 18 dhjetori. Nëse jeni të vetëpunësuar, klienti do të jetë shumë i kënaqur me arritjet tuaja dhe do t’ju paguajë në mënyrë të menjëhershme, duke premtuar vazhdimësi bashkëpunimi. Nëse punoni për të tjerët, mund të merrni një bonus për punën e mirë që bëni.

Progresi në karrierë do të nisë të ngadalësohet nga 19 dhjetori në 29 janar, kur Afërdita të jetë në prapavijë, por fatmirësisht kjo prapavijë mund të zgjasë vetëm disa javë.

Ti kujdesesh shumë për rritjen e produktivitetit në punë, por gjatë periudhës së prapavijës përpiquni të qëndroni të qetë dhe merrni gjërat më ngadalë. Jepini vetes kohë për të pushuar dhe rifilloni sërish pas fundit të janarit. Mos publikoni asnjë produkt të ri nëse punoni në një industri të tillë gjatë periudhës së prapavijës. Prisni deri në datë 4 shkurt.

Nga ana tjetër, Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 14 janari në 3 shkurt, prandaj është e rëndësishme që disa gjëra t’i bëni në fillim të dhjetorit ose vendimet e rëndësishme t’i merrni pas 4 shkurtit. Në 28 dhjetor mund të blini një makinë të re, mund të udhëtoni larg vendit tuaj më shumë se zakonisht dhe gjtihashtu mund të zhvilloni aftësitë tuaja në artin e komunikimit, marketingut dhe shitjeve.

Përsa i përket jetës personale, fillimi i 2022-shit do të sjellë një romancë surprizë. Duhet të jenë entuziastë për dhjetorin dhe çfarë vjen pas tij!

Ujori

Nëse muaji i fundit të nervozoi për shkak të zhvillimeve të papritura, dhjetorin do ta dashuroni. Ky muaj është shumë më i butë dhe më i ëmbël se nëntori. Do të ndjeni emocionet e ngrohta të miqësisë pasi disa prej miqve më të mirë do t’ju përkëdhelin me gjeste për të treguar se kujdesen për lumturinë dhe mirëqënien tuaj.

Nga 3-4 dhjetori e javët në vijim do të takoni njerëz të rinj dhe disa prej tyre do t’ju lënë pa fjalë. Do të doni ta zgjeroni shoqërinë me ta gjërat që do të bëni bashkë në grup do t’ju japin edhe më shumë kënaqësi.

Si Ujor që jeni, doni ta bëni botën edhe më të mirë prandaj mund t’ju shfaqen para situata që do t’ju motivojnë të bëni lëvizje që s’i kishit menduar. Me shumë mundësi mund të bashkoheni në një club social ose profesional.

Ndërmerrni hapa të vegjël për të arritur çfarë shpresonit gjatë gjithë kësaj kohe. Ky muaj do të jetë shumë i veçantë dhe shumë social pasi në 18 dhjetor mund t’ju presë një eksperiencë romantike e papritur.

Në 28 dhjetor, Jupiteri, planeti i fatit të mirë do të zhvendoset drejt Peshqve duke ndikuar tek shtëpia juaj e financave. Ky planet do të qëndrojë aty për shumë muaj përgjatë 2022-it që do të thotë se do të shihni gjithë rezultatet e punës që keni bërë gjatë këtij viti.

Viti i ardhshëm do të sjellë fitime të tjera dhe mund të themi se me shumë gjasa do të jetë viti më i mirë financiar për ju!

Vigjilja e ndërrimit të viteve duhet të jetë periudhë e bukur. Mund të ftoni disa nga miqtë tuaj në shtëpi për të festuar, apo të mblidheni diku. E rëndësishme është të festoni dhe të shijoni.

Gjatë 2022-shit do të shihni rezultatet e asaj çfarë keni mbjellë një vit më parë. Projektet dhe vendimet e marra në lidhje me karrierën dhe paratë në 2021-shin do të japin frytet e tyre vitin që vjen. Në astrologji, momenti i duhur është gjithçka prandaj që në fillim të këtij muaji do të jeni duke shijuar rezultatet e punës suaj. Ujorë të dashur, shijojini ditët në vijim pasi do të jenë shumë më të bukura nga çfarë i imagjinoni tani.

Peshqit

Pas një nëntori të vështirë, po pyet veten se çfarë të pret në dhjetor? Na lini t’ju themi se ky muaj, është krejt e kundërta e çfarë kaluat. 0 shqetësime, prandaj bëhuni gati sepse do të keni shumë arsye për të festuar. Muaji nis me një Hënë të Re në 3-4 dhjetor dhe efektet e saj do t’i shihni në karrierën dhe profesionin tuaj. Saturni do të sjellë një lloj energjie të ngrohtë, të qëndrueshme dhe të rehatshme prandaj prisni lajme të mira nga ato që i ëndërroni prej kohësh. Mund të merrni një ofertë të re pune, të promovoheni ose të nisni biznesin tuaj.

Gjithsesi, lajmet në lidhje me çështjet profesionale nuk mbarojnë këtë muaj pasi përgjatë janarit do të jetë nga çështjet që do të rrëmbejë vëmendjen tuaj.

Krahas lajmeve të mira rreth karrierës, duhet të ruani kohë edhe për familjen gjithashtu. Hëna e Plotë e 18 dhjetorit do t’ju sjellë më pranë atyre që doni, për të nisur bashkë pergatitjet e festave. Lajme të mira, të reja dhe emocionuese do të merrni në lidhje me familjen dhe shtëpinë tuaj.

Kryesori do të vijë në 28 dhjetor kur planeti i fatit të mirë, Jupiterit do të hyjë në shenjën tuaj për ta bërë 2022-shin vitin më të mirë të kësaj dekade. Në fakt, ky do të jetë viti i preferuar i të gjithë jetës suaj.

Jo gjithçka rrotullohet rreth parave, pasi edhe jeta personale do të ndryshojë pozitivisht. Nëse jeni single do të takoni dikë që mund të bëhet dashuria juaj e jetës. Nëse e keni në krah dikë të tillë do të kaloni më shumë kohë bashkë. Mund të bëni një super udhëtim në 2022-shin, kështu që filloni planet. Shkurti dhe marsi janë muajt më me fat. Do të jet një vit i madh si në aspektin profesional ashtu dhe në atë personal, prandaj shijojeni.