BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare? Niko Peleshi jep lajmin: Nënshkruhet sot kontrata 6 milionë dollarë

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare?
x
BREAKING NEWS

Rama mbledh në “Vilën 30” ambasadorët e huaj, zbardhet arsyeja e takimit

Rama mbledh në “Vilën 30” ambasadorët e huaj,
x
BREAKING NEWS

“Një kafe, ose do përfundoni në komisariat”/ U kërkonte para qytetarëve, Policia e Shtetit merr vendimin drastik për efektivin, në hetim edhe... (Emrat)

“Një kafe, ose do përfundoni në komisariat”/ U
x

Lifestyle

Ndahet nga jeta njeriu më i vjetër në këtë shtet, s'do e besoni dot sa vjeç ishte ai

Ndahet nga jeta njeriu më i vjetër në këtë shtet,

Burri që mbante titullin e njeriut më të vjetër në Japoni, është shuar në moshën 112-vjeçare. Autoritetet e qytetit Nara njoftuan të martën se Mikizo Ueda u nda nga jeta. 

Banori mbi njëqindvjeçar i Narës lindi në maj të vitit 1910.

Japonia ka nivelin më të lartë të jetagjatësisë në botë, ndërsa jo pak japonezë janë njohur si njerëzit më të vjetër në botë.

Kane Tanaka, i cili u rendit në Librin e Rekordeve Botërore Guinness si personi më i vjetër në botë, vdiq më 19 prill në prefekturën Fukuoka në moshën 119-vjeçare.

Pas vdekjes së saj, banorja më e vjetër e Japonisë tani është Fusa Tatsumi, 115 vjeç, nga Osaka.