Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Ndihesha si alien", flet burri që lindi një fëmijë

Postuar: 21/04/2019 - 22:36

Freddy McConnell është një transgjinor që, biologjikisht, ka lindur femër dhe ka sjellë në jetë një fëmijë.
 
Historia e 32-vjeçarit do të tregohet në një dokumentar që të do transmetohet në fund të këtij muaji.
 
Duke qenë se kur lindi ishte femër, Freddy kishte mitër dhe rrjedhimisht mund të mbeste shtatzënë e të rriste një fëmijë në bark, por që kur ishte 20 vjeç ai filloi të merrte hormone mashkullore për të ndërruar gjini.
 
Përvoja e tij e shtatzënisë në qytetin e vogël të Deal në Kent do të shfaqet në Tribeca Film Festival më 27 prill.
 
Trajleri i dokumentarit, i publikuar nga The Guardian, tregon disa pjesë nga shtatzënia e Freddy kur ai përballet me ‘përvojën e frikshme’ të humbjes së një pjese të identitetit të tij mashkull për të sjellë në jetë një fëmijë.
 
Ai thotë:
 
Ky është një film për mua që sjell në jetë një fëmijë, se si unë ndihem me idenë shtatzënise e të pasurit një fëmijë. Është një humbje e totale e vetes.”
Në një pjesë gjatë dokumentarit ai për një moment shfaq pendesë për shtatzëninë.
 
Freddy shprehet i mërzitur:
 
Çfarë dreqin po bëj? Dukem si alien..”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 08:26

Dashi – Ju mund të dëshironi të keni liri sot. Projektet që përfshijnë partneritete mund të ecin para, sidomos nëse ju ndiheni të motivuar që të bëni gjërat në mënyrën e duhur.

Postuar: 25/05/2019 - 23:57

Nëse nuk ke patur fat në marrëdhëniet e tua të dashurisë, kjo mbase ka të bëjë me faktin se ende

Postuar: 25/05/2019 - 11:29

Që kur u ndava nga bashkëshorti, nisa të kisha një lidhje me një koleg të martuar.

Postuar: 24/05/2019 - 21:15

 Meri Shehu në parashikimin e saj për shenjat e horoskopit ka treguar se për një nga shenjat

Postuar: 24/05/2019 - 09:13

ktorja e filmave për të rritur, Esperanza Gomez ka ndarë disa këshilla për meshkujt që duan të

Postuar: 24/05/2019 - 07:04

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si d

Postuar: 23/05/2019 - 18:27

Fëmija që i përket shenjës së Dashit është shumë i gjallë e plot energji.