BREAKING NEWS

Bill Gates nxjerr kokën, kërkon që gjithë popullsia botërore të marrë vaksinën ndaj koronavirusit, cilat janë interesat e manjatit amerikan?

Bill Gates nxjerr kokën, kërkon që gjithë popullsia
x

Lifestyle

Ndodh edhe kështu! U kollit qëllimisht mbi artikujt ushqimorë në një market, gruaja shkaktoi mijëra dollarë dëme

Ndodh edhe kështu! U kollit qëllimisht mbi artikujt ushqimorë

Një grua, e cila qëllimisht u kollit mbi disa artikujt në një dyqan në Pensilvani (SHBA), është prangosur nga policia.

Gruaja filloi të kollitej mbi prodhimet e furrës, të mishit dhe artikujve të tjerë dhe punonjësit e dyqanit u detyruan të hiqnin të gjitha mallrat ku ajo rezultoi se kishte ndotur, duke përllogatirut një dëm prej rreth 35 mijë dollarësh. Lajmin e njoftoi vetë pronari përmes një shkrimi në rrjetet sociale.

Personeli e largoi gruan menjëherë nga dyqani, e cila pas pak orësh përfundoi në prangat e policisë, raporton “CNN”.

Më herët, Ministria amerikane e Drejtësisë ka njoftuar se njerëzit që qëllimisht përhapin koronavirusin mund të akuzohen për terrorizëm. Edhe pse ende nuk dihet nëse gruaja ishte e infektuar apo jo.