BREAKING NEWS

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland Bejkos

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrest me burg për ish- kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako

SPAK lëshon urdhër arrest me burg për ish- kryetarin e
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arreste për ish-zyrtarë të Bashkisë së Durrësit, zbardhen detajet e para

SPAK lëshon urdhër arreste për ish-zyrtarë të
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? KAS rinumërim 29 nga 40 kuti në këtë bashki

Çfarë ndodhi? KAS rinumërim 29 nga 40 kuti në
x
BREAKING NEWS

Deputetët kundër Kolegjit të Kryetarëve, Kryesia e PD bën lëvizjen e minutës së fundit, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Deputetët kundër Kolegjit të Kryetarëve, Kryesia e PD
x
BREAKING NEWS

A do të ketë reshje shiu? Zbuloni parashikimin e motit për ditën e nesërme, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat (Tabela)

A do të ketë reshje shiu? Zbuloni parashikimin e motit për
x
BREAKING NEWS

“Edhe ju thoni, pse po shkon euro gropë?!”, Artan Hoxha publikon videon që nuk duhet humbur

“Edhe ju thoni, pse po shkon euro gropë?!”, Artan Hoxha
x

Lifestyle

Ndodheni përballë një situate ku rrezikoni të fundoseni në ujë me makinën tuaj? Mësoni disa mënyra për të shpëtuar!

Ndodheni përballë një situate ku rrezikoni të fundoseni

Janë të shumtë aksidentet në rrugë, teksa kohët e fundit po gjejnë rritje nga dita në ditë. Për shkaqe nga më të ndryshmet, disa nga mungesa e sinjalistikës, e disa nga pakujdesia e shoferëve, nuk ka ditë që nuk dëgjon në rrjetet sociale, televizion, apo nuk lexon website që raportojnë për aksidentet në vend. Askush nuk dëshiron të gjendet përballë një aksidenti, megjithatë ato ndodhin. Nëse ndodheni përballë një situate do të duhet të dini se si të shpëtoni.

Më poshtë janë disa mënyra për të shpëtuar nëse rrezikoni të fundoseni në ujë me makinë.

Hiqni rripin e sigurimit dhe ulni xhamat e dritareve brenda disa sekondave pasi të jeni përplasur me ujin.

Notoni për të dalë nga dritaret e përparme ose ato mbrapa nëse mund t’i hapni.

Nëse dritaret nuk hapen, e vetmja mënyrë tjetër është ta thyeni dritaren me një pajisje të posaçme, pasi nuk ka nevojë të jeni të fortë ta thyeni dritaren me atë pajisje, por duhet ta bëni shpejt.

Mos u mundoni të hapni derën, pasi nuk do ia dilni dot për shkak të presionit në derë dhe do të humbisni vetëm kohë dhe energji.