BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x
BREAKING NEWS

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në gusht, surprizat që na presin javën e ardhshme dhe kthesa e madh pas datës 15

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do
x

Lifestyle

Ndryshime në punë/ Njihuni me horoskopin për ditën e sotme

Ndryshime në punë/ Njihuni me horoskopin për ditën e sotme

Dashi: Këtë të premte 29 duhet të përfitoni nga mundësia e të folurit qartë me personin me të cilin dëshironi të sqaroheni. Nuk ka më justifikime. Kjo ditë është perfekte për atë që dëshironi. Sakaq në vazhdin do të ketë shumë të reja, sidomos në punë.

Demi: Kjo e premte nuk është dita më e mirë. Ka disa gjëra që ende nuk po gjejnë zgjidhje dhe që fatkeqësisht të bëjnë të presësh. Në punë duhet të merrni gjithë kohën që ju nevojitet.

Binjakët: Hëna është në anën tuaj. Ka gjëra dhe aspekte që duhet t’i rivlerësoni në mënyrë që të përfitoni nga gjithë kjo energji pozitive. Në punë nuk ju mungon dëshira për të ecur përpara dhe për t’u përkushtuar si gjithmonë.

Gaforrja: Do të keni disa surpriza të reja. Në dashuri do të ketë shumë shanse ndaj, mos u dekurajoni. Në punë nuk jeni të qetë. Kjo po ju demoralizon dhe jo pak.

Luani: Në dashuri duhet të filloni të bëni një përzgjedhje të njerëzve që ju konsiderojnë dhe vlejnë më shumë. Ndaloni së humburi kohë me ata që nuk ju meritojnë. Në punë ka shumë situata që do të dëshironit t’i ndryshonit. Ka ardhur vallë koha që t’i merrni gjërat në duart tuaja.

Virgjëresha: Këto ditë jeni duke u fokusuar në atë që dëshironi më shumë. Kjo ju ka bërë që të përqendroheni në aspekte të karakterit tuaj që as nuk i keni marrë ndonjëherë parasysh më parë. Të gjitha aspektet duket të jenë pozitive, përfitoni prej tyre edhe në punë.

Peshorja: Pozitiviteti është qendra e ditës suaj këtë të premte 29. Kjo ju mundëson t’i shihni gjërat nga një këndvështrim tjetër. Ndërkohë duket se jeni githnjë e më shumë i/e fokusuar në të ardhmen. Në punë do arrini të merrni atë që dëshironi më shumë.

Akrepi: Ndërsa Hëna është tashmë në dizavantazh me shenjën tuaj, kokëçarjet po shfaqen në spektrin e dashurisë. Ndaj duket se këtë të premte, jo gjithçka do të shkojë ashtu siç duhet. Për këtë, përpiquni të merrni të gjithë kohën që ju nevojitet.

Shigjetari: Jeni ndezur nga dëshira që të thoni gjithçka që ju vjen në mendje, mendime që po ju ziejnë në kokë. Diçka ka ndryshuar dhe ndjeni nevojën ta vini në jetë. Edhe në punë duket të jetë e njëjta gjë, arenë ndryshimesh. Mos u fshihni më pas vetes.

Bricjapi: Këtë të premte është mjaft optimist. Do të rrethoheni nga njerëz që ju bëjnë të ndiheni mirë. Mund t’ju japin energji për të ecur përpara. Në punë do keni gjëra për të rregulluar, por do ia dilni.

Ujori: Do të ketë disa tensione në dashuri, por asgjë e rëndësishme. Thjesht duhet të përpiqeni të përmbaheni dhe të bindni veten se kjo periudhë do të kalojë së shpejti. Shmangni situatat stresuese në punë.

Peshqit: Duhet të gjeni qetësinë shpirtërore që ju mungon në një lidhje. Ndoshta duhet të përqendroheni më shumë në punë, të paktën tani për tani.