Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Ne do shkojmë të jetojmë në Mars"/ Toka shumë shpejt do të ndalojë së rrotulluari

Postuar: 10/09/2018 - 19:23

Shumë shpejt njerëzimi do të zhvendoset dhe do të jetojë në Mars.

Është miliarderi Elon Musk, ai që ka bërë publike planet e kompanisë së tij “SpaceX” për të dërguar njerëzit në planetin e kuq, e ndjekur me shpejtësi nga “Boeing”, e cila gjithashtu ka bërë të qarta planet se do të nisë rrugëtimin drejt Marsit.

Por ata nuk janë të vetmit, organizata gjermane “Mars One” është e bindur se do të zhvendoset atje gjithashtu.

Drejtori i kësaj kompanie ka thënë për CNN:

Ne do të shkojmë të jetojmë në Mars më 2027”

Planet e tij ambicioze do të ngrenë një koloni afatgjate në Mars, e ndikuar kjo edhe nga shkatërrimi dhe degradimi i planetit Tokë.

Më tej ai është shprehur:

Nga një mision ai do të bëhet një vendbanim i përhershëm”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 19:05

Një peshkatar ka gjetur në det një shishe që mbante brenda një letër të shkruar 50 vite më parë.
 

Postuar: 18/07/2019 - 18:26

Kur zbuloi se e shoqja kishte të dashur, humbi toruan dhe pasi zbuloi rivalin në dashuri, mori nj

Postuar: 18/07/2019 - 18:14

Ky rast i pazakontë i një gruaje nga Britania e Madhe është bërë viral në rrjet.

Postuar: 18/07/2019 - 18:05

Ka gjëra në jetë që duken të destinuara për ne.

Postuar: 18/07/2019 - 17:24

Një ngjarje e çuditshme i ka ndodhur një shqiptari në Francë i cili ka konstatuar se këmba e tij

Postuar: 18/07/2019 - 16:42

Fenomeni i shitjes së virgjërisë është kthyer në një trend global gjatë viteve të fundit.