Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Në pritje të një vajze? Këta janë 10 emrat më të pëlqyer të vitit 2018

Postuar: 19/06/2018 - 19:33

Nëse jeni duke u bërë prindër të rinj, përveç të gjitha streseve të tjera që mund të ketë kjo periudhë, duke përfshirë veshjet dhe aksesorët e bebit, ndjekja e kurseve të prindërimit apo numri i pafundmë i takimeve me doktorin, stres më vete është edhe gjetja e një emri unik. Fëmija do të jetë gjithë jetën me këtë këtë emër, është pjesë e identitetit të tij, kështu që nuk duhet përjetuar me stres, prindër të dashur, por njëkohësisht edhe mos e anashkaloni.

Megjithatë, nëse vërtet dëshironi të gjeni një emër të veçantë dhe modern, Names.org është një prej siteve që ju vjen në ndihmë.

Lista e mëposhtme është për të gjithë emrat e vajzave që kryesojnë listën prej disa vitesh dhe që prej këtij viti, janë në top 10.Nëse këtë vit po prisni të vijë në jetë një vajzë, këta janë 10 emrat më të klikuar e më të pëlqyer.

Olivia
Emma
Ava
Charlotte
Mia
Sophia
Isabella
Harper
Amelia
Evelyn

Sipas Names.org, Sophia është emri trend i vitit 2010 me Isabella në vend të dytë. Por për shkak se këta emra kanë qenë të preferuar edhe për vitet e tjera, kanë mbetur ende në këtë zgjedhje top 10.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 16

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2018 - 23:48

 Ekspertët që merren me marrëdhëniet në çift kanë zbuluar se cilat janë disa nga gënjeshtrat që thonë njerëzit në takimin e parë me dikë që e pëlqejnë.

1.Histori seksuale

Postuar: 19/09/2018 - 23:28

Pronari i një maceje mbeti i tronditur kur kafsha e tij çoi në shtëpi një qese plot me drogë të k

Postuar: 19/09/2018 - 22:56

Pabesia nuk është një situatë e lehtë për t’u asimiluar, kur ndodh, shumë gjëra janë shka

Postuar: 19/09/2018 - 22:39

Psikologu i njohur nga Goettingeni, RagnarBeer, ka bërë një hulumtim në të cilin kanë marrë pjesë

Postuar: 19/09/2018 - 20:32

Një shofer autobusi është filmuar duke puthur një 17-vjeçare.Ngjarja ka ndodhur në Angli, ku treg

Postuar: 19/09/2018 - 19:39

Një kirurg nga Kalifornia në SHBA dhe e dashura e tij janë akuzuar për dy sulme seksuale dhe hetu

Postuar: 19/09/2018 - 19:01

Tre vjet më parë, Mark Hatzer kuptoi se nëna e tij, Sylvia 82-vjeçare, po humbiste kujtesën e saj