Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nëna e dehur tapë “fluturon” me tre fëmijë në makinë, vajza 10-vjeçare i bën atë që nuk e priste kurrë

Postuar: 12/09/2019 - 08:59

Një nënë e bërë tap në Arizona ishte duke i dhënë makinës me tre fëmijët.Por kjo i ka kushtuar shtrenjtë, pasi vajza është detyryuar të telefonojë policinë dhe Stephanie Davis nga Glendale u ndalua të shtunën, në Glendale.

 
Vajza e saj i tregoi policisë një video ku kishte regjistruar mamanë duke i dhënë makinë me shpejtësi, pasi mori fëmijën dhe dy mbesat e saj 4-vjeçare për të parë ‘The Lion King’ në kinema.
 
Në dokumentet e gjykatës thuhet se fëmijët po bërtisnin nga frika brenda mjetit. Ndërsa video nuk është bërë ende publike për mediat.
 
Kjo është gjëja më e turpshme që më ka ndodhur ndonjëherë në jetën time. Ky është momenti më i dështuar i të qenurit nënë, vura jetën e saj në rrezik. Ajo u tregua heroinë. Absolutisht që bëri gjënë e duhur. Shkova në kinema dhe u deha me verë."
10-vjeçarja i tha gazetarëve se u frikësua kur nëna e saj filloi të ngiste makinën me shpejtësi.
 
Kufiri i shpejtësisë nuk ishte i duhuri. Ishte me shumë shpejtësi. Nuk ndihesha e sigurt në atë kohë. Unë gjithashtu doja të mbroja kushërinjtë dhe nënën time. Telefonova policinë."
Policia tha se nëna mbante erë alkool kur mbërritën në vendin e ngjarjes.
 
Jam shumë e neveritur nga sjellja ime dhe falënderoj shumë Zotin që nuk i ndodhi asgjë vajzës sime, mbesave të mia dhe ndokujt tjetër."
31-vjeçarja përqafoi vajzën e saj dhe këshilloi prindërit e tjerë të mos pinin dhe të mos ngasin të dehur mjetin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 15:57

Një nënë me tre fëmijë ka kaluar më shumë se tre javë në spital dhe ra në koma pasi iu shfaq sëmundja misterioze e mushkërive.

Postuar: 16/09/2019 - 15:36

Një mëngjes të hëne një grua në Oregon doli jashtë për një moment dhe pastaj ia mbathi me të katë

Postuar: 16/09/2019 - 13:56

Çfarë ka parashikuar kjo javë e shtatorit për ju?

Postuar: 16/09/2019 - 11:53

Një ngjarje që duket e pabesueshme, por është e vërtetë.

Postuar: 16/09/2019 - 07:02

Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e ç

Postuar: 15/09/2019 - 22:56

Një baba ka vrarë veten në ditën e dasmës së vajzës së tij.

Postuar: 15/09/2019 - 21:21

Në hulumtimin e kryer nga faqja simpatic.us, përdoruesve u shtrohen pyetje rreth fantazive të tyr