Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nëntë mënyra për të zbuluar nëse dikush po ju gënjen

Postuar: 10/08/2018 - 11:35

Sytë

 
Kontakti me sy mund të jetë një tregues i fortë i pandershmërisë. Për shembull, nëse dikush po bën shumë pak ose më shumë seç duhet kontakt me sy, ka gjasa që ky person po të gënjen. Thyerja e kontaktit me sy gjatë bisedës është krejtësisht e natyrshme, por nëse dikush po gënjen, ai / ajo do të zbulohet nga kontakti i tepërt me sy ose mungesa e plotë e tij.
Koka
 
Personi që po gënjen, ndoshta do të tundi kokën e tij / saj përballë asaj që thuhet. Një shenjë tjetër që një person është duke gënjyer është nëse ai / ajo ngurron pak para se të miratojë duke tundur kokën.
 
Hunda
 
Njerëzit e pandershëm shpesh prekin hundët e tyre kur ata janë duke gënjyer. Ky është një tregues fizik që mund t’ju ndihmojë të përcaktoni nëse jeni duke u mashtruar.
 
Goja
 
Një person i cili po gënjen, mund t’i fshehë buzët ose të mbulojë gojën në mënyrë të pandërgjegjshme, në përpjekje për të parandaluar gënjeshtrën që të dalë.
 
Frymëmarrja
 
Ndërkohë që dikush është duke ju gënjyer, ai / ajo fillon të marrë frymë më shpejt ndërsa flet. Frymëmarrja aq e shpejtë, është pasojë ose e përfundimit të një maratone, ose e një gënjeshtre të madhe për ju.
 
Përsëritja
 
Një person i pandershëm do të përsërisë të njëjtat fraza ose fakte duke menduar se duke theksuar dhe duke thënë të njëjtën gjë pa pushim ai / ajo do të duket më bindës.
 
Zëri
 
Kushtojini vëmendje ndryshimeve të pazakonta të zërit, a është më i lartë apo më i ulët se zakonisht, a është më i shpejtë apo më i ngadaltë? Një gënjeshtar nuk do të jetë në gjendje të kontrollojë tërësisht tingëllimin e zërit, kështu që do të jetë e lehtë të dalloni nëse jeni duke u gënjyer nga dikush.
 
Duart
 
Pozicioni i duarve mund t’ju tregojë nëse një person është një mashtrues apo njeri i besueshëm, shkruan bota.al. Shenjat e mundshme që një person është një gënjeshtar janë: kruarja e hundës, prekja ose mbulimi i buzëve ose shtrëngimi i grushteve.
 
Trupi
 
Një person i sinqertë përkulet ndaj personit tjetër kur është i angazhuar në një bisedë. Por një gënjeshtar do të lëvizë ose do të largohet pa mendje.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 2. Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/09/2018 - 08:58

Një dush i mirë në mëngjes shpesh herë konsiderohet si çelësi për të nisur ditën me pozitivitet, por ja që gabimet në të bërit dush mund të çojnë në probleme të caktuara të shëndetit.

Postuar: 26/09/2018 - 08:39

Ne e dimë se për shumë persona, një udhëtim i largët është një makth i vërtetë.

Postuar: 26/09/2018 - 07:05

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 26 shtator 2018.

Postuar: 25/09/2018 - 21:50

Ju asnjëherë nuk mund ta parashikoni nëse një martesë do të dështojë.Por fotografët e dasmave nuk

Postuar: 25/09/2018 - 21:40

Një aristokrat multi-milioner, i cili njoftoi publikisht se kërkonte një grua të re për t’u

Postuar: 25/09/2018 - 21:29

 U arratis me zarfet e dasmës me para dhe braktisi nusen gjatë banketit martesor.

Postuar: 25/09/2018 - 20:41

Paga mesatare e një kamarieri në një restorant të qytetit të Nju Jorkut është 23.34 dollarë në or