Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nëse keni vepruar kështu, është një gabim! Mësoni si dhe kur duhet ta përdorni deodorantin

Postuar: 21/10/2019 - 07:46

Zgjoheni në mëngjes, bëni dush, visheni, pastaj vendosni deodorantin. Apo jo? Ok, na vjen keq ta themi, por është një mënyrë shumë e gabuar. Gjëja e vetme që nuk duhet të bësh me deodorantin është ta përdorësh atë në mëngjes.

Ka një sërë arsyesh pse kjo është kaq e rëndësishme. E para, duhet kohë që deodoranti dhe antidjersa të absorbohen në lëkurë. Derisa produkti të hyjë, të veprojë në pore dhe të bllokojë djersën duhet pak kohë. Mbrëmja është koha ideale, sepse trupi bie në qetësi gjatë kohës që fle.

Ah, shqetësohesh se dushi i mëngjesit do të ta fshije deodorantin që ke vendosur një natë më parë, apo jo? Nuk ka asgjë për t’u shqetësuar! Është i gjithë i absorbuar në lëkurë dhe nuk ka mbetur asgjë që mund të largohet me dushin.

Diҫka tjetër shumë e rëndësishme që nuk duhet anashkaluar: aktiviteti fizik i trupit është më i madh në mëngjes, ҫka do të thotë se nëse përdor deodorant në mëngjes, ka më shumë mundësi të largohet bashkë me djersën para se trupi ta thithë.

Fillo ta përdorësh deodorantin gjatë natës dhe nuk do ta ndjesh nevojën e tij para 24 orëve, edhe në mes të verës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/11/2019 - 22:59

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Florida të SHBA-së, ku një grua është vënë në pranga pasi kafshoi penisin e të dashurit të saj nga "zhgënjimi".

Postuar: 15/11/2019 - 22:23

Astrologia e njohur Meri Shehu ka qenë e ftuar në T7 në Kosovë, ku edhe foli për shenjat e horosk

Postuar: 15/11/2019 - 22:14

Dy shokë kishin dalë për gjueti në Karolinën e Jugut, por një incident e prishi ditën e tyre.

Postuar: 15/11/2019 - 14:37

Mandy Pollard, nga Peterborough në Cambridgeshire, së pari vuri re një shenjë në majë të hundës s

Postuar: 15/11/2019 - 12:44

Përveç lajkave, fjalëve të shumta dhe çapkënllëqeve vajzat të zgjatkan edhe jetën.