Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në Shqipëri: Ju tregoj se çfarë do të ndodhë pas 10 ditësh në Tiranë

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në
x

Lifestyle

Nëse s'doni një penis të thyer, bëni kujdes me këto pozicione

Nëse s'doni një penis të thyer, bëni kujdes me

Një nga shumë frikërat që na shoqëron gjatë seksit (pasionant) është frika e një penisi të thyer. Po, kjo ekziston, por si fillim ta sqarojmë:

Çfarë është ekzaktësisht një penis i thyer?

Mësoni çfarë ka brenda penisit: dy grupime indesh të quajtur corpus cavernosum që mbushen me gjak kur penisi kalon në ereksion. Forca që ushtrohet mbi penisin e ngrehur mund të prishë këto inde dhe gjaku fillon të qarkullojë edhe në anët e tjera të penisit. Nëse s’mund ta imagjinoni vizualisht, përfytyroni një salçiçe që këputet në mes.

Atëherë, si mund të ndodhë thyerja e penisit? 

Pozicionet e gabuara janë përgjigjia e shumë dhimbjeve!! Për ta shmangur, kini parasysh ku duhet të bëni më shumë kujdes:

1. Vajza sipër

2.Vajza sipër për së prapthi

3. Seks anal

4.Masturbim i dhunshëm