BREAKING NEWS

"Ky është akti i parë"/ Edi Rama tregon vendimin e fundit të Qeverisë dhe publikon LIVE kontratën: Ju tregoj çfarë do të ndodhë me 4646 metra katrorë pa leje në mes të Tiranës

"Ky është akti i parë"/ Edi Rama tregon vendimin e
x
BREAKING NEWS

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë hakmarrjen e frikshme kundër Perëndimit, Rusia furnizohet me pilula jodi për të mbijetuar nga një sulm atomik

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë
x
BREAKING NEWS

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi Bllako. Prokurori tregon veprimet hetimore, ja kërkesa urgjente e avokatëve

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi
x
BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x

Lifestyle

Nga puna e tek dashuria dhe financat, del horoskopi javor për datat 19-25 shtator 2022

Nga puna e tek dashuria dhe financat, del horoskopi javor për datat 19-25

Horoskopi javor i Dashit

19-25 shtator: Është mjaft e mundur të kryeni një punë të madhe në javën e tretë të shtatorit, nëse i shpërndani saktë përpjekjet tuaja. Mundohuni ta merrni seriozisht çështjen, duke u fokusuar në pikat e rëndësishme. Edhe nëse ka nevojë për punë jashtëshkollore, të dashurit do ta kuptojnë. Vërtetë, shumë do të varen nga disponimi juaj: nëse nuk ka dëshirë, mos e detyroni veten.

Veproni më me vendosmëri se zakonisht në fillim të javës, edhe nëse vërtet nuk ju pëlqen. Me Diellin në shenjën e Virgjëreshës, nuk është zakon të rrini duarkryq dhe nuk do të funksionojë: gjithçka mund të ndodhë. Horoskopi javor i Dashit sugjeron një lëvizje jo standarde. Për të minimizuar negativitetin, shkoni për një parfum të ri. Rrethojeni veten me aromën intriguese të suksesit.

Në mes të javës, mendimet e Dashit do të jenë të zëna me punë, gjë që megjithatë nuk është për t’u habitur. Mërkuri në Virgjëreshë është një periudhë e përqendrimit maksimal në biznes. Do të vijë një mirëkuptim se gjithçka është e mundur, thjesht duhet të bëni një përpjekje. Ju presin fitim të mirë, njohje në rrethet profesionale, admirim të të afërmve dhe kolegëve. Nga këndvështrime të tilla, koka juaj mund të marramendet.

Në fund të javës mund të krijohet pak lodhje. Hëna në shenjën e Virgjëreshës anon drejt kufizimit emocional. Edhe nëse të gjithë janë kundër jush, horoskopi javor për Dashin rekomandon të luftoni një humor të qëndrueshëm. Bëhuni në formë, kërceni me muzikë energjike: lëvizja është jetë..

Horoskopi javor i Demit

19-25 shtator: Në javën e tretë të shtatorit do të bindeni fort se jeta po rrjedh si zakonisht. Ju vetëm duhet të kryeni me qetësi detyrat tuaja dhe nuk do të keni probleme. Nëse nuk doni të sforcoheni, mos nxitoni të zbatoni ide novatore. Kërkoni frymëzim në familje: punët e shtëpisë, relaksimi i përbashkët, biseda të gjata, e gjithë kjo kontribuon në paqen e mendjes.

Neglizhimi i parave në ditët e para të javës është i papranueshëm. Me Diellin në shenjën e Virgjëreshës rritet interesi për të mirat materiale. Nëse përpiqeni të rrisni kapitalin tuaj, horoskopi javor i Demit këshillon të mos investoni fonde të huazuara. Në komunikimin me shpirtin tuaj binjak, tregoni sinqeritet, sepse dashurinë nuk mund ta blini.

Punët e shtëpisë në mes të javës do të jenë të lehta për Demin. Nën ndikimin e Mërkurit tek Virgjëresha, ekziston një dëshirë për të strukturuar jetën, për të vendosur gjithçka në raftet. Nëse nuk mund të filloni riparimin në asnjë mënyrë, mos u humbni, shfrytëzoni momentin. Ju presin zbritje të suksesshme në materiale dhe mjete, do të shfaqen njerëz që mund të japin këshilla të vlefshme. Frymëzimi nuk do t’ju lërë.

Në fund të javës duhet patjetër të bëni një pushim. Hëna në Virgjëreshë nxit punën e punës, si rezultat i së cilës niveli i energjisë jetike mund të ulet. Nëse jeni të zhytur në punë, horoskopi javor për Demin rekomandon marrjen e fatit në duart tuaja. Ndoshta është koha për të kaluar nga ëndrrat në biznes, domethënë për të shkuar me pushime, të paktën për disa ditë jashtë qytetit.

Horoskopi javor i Binjakëve

19-25 shtator: Në fillim të javës, mos e lini veten të mbyteni në problemet e përditshme. Me Diellin në Virgjëreshë, problemet duhet të trajtohen me qëllim. Nëse nuk ka asnjë mënyrë për të shtyrë punët e shtëpisë, horoskopi javor i Binjakëve ju këshillon të jeni praktik. Kufizoni veten në blerjet e nevojshme, minimizoni kostot e kohës. Një largim romantik mund ta rregullojë situatën.

Binjakët janë të aftë për shumë në mes të javës, por janë ende pak të prekshëm. Kur Mërkuri është në Virgjëreshë, bota drejtohet nga logjika: vetëm gjykime të matura, pikë! Do të arrini të zgjidhni çdo problem konfuz që do të zgjojë admirimin e të tjerëve. Në të njëjtën kohë, ata janë shumë emocionalë për të mbetur objektivë. Mundohuni të qëndroni pak larg.

Mos e mbivlerësoni forcën tuaj në fund të javës, pasi mund të mbisforcoheni. Me Hënën në Virgjëreshë, njerëzit ndjekin rreptësisht parimet dhe udhëzimet. Nëse menaxheri ju bombardon me detyra, horoskopi javor për Binjakët ju inkurajon të tregoni me vendosmëri pozicionin tuaj. Tani pushimi, sporti dhe gjithçka që lidhet me shëndetin dhe bukurinë janë në radhë të parë.

Horoskopi javor i Gaforres

19-25 shtator: Është e lehtë të përshtatesh me punën në ditët e para të javës nëse mendon për një shpërblim paraprakisht. Me Diellin në Virgjëreshë, njerëzit mbështeten në një analizë të matur të fakteve dhe jo në emocione. Edhe nëse nuk jeni të kënaqur me rezultatet e marra, horoskopi javor i Gaforres ju këshillon të përkëdhelni veten me blerjet dhe me procedurat e kujdesit.

Në mes të javës Gaforret do jenë të zënë me hartimin e një plani financiar. Aftësia juaj për të shpenzuar para me mençuri ju lejon të ndiheni të lirë për shpenzimet. Zgjerimi i biznesit, blerjet e mëdha apo një turne turistik janë qëllime shumë reale. Tregoni madhësinë e shumës dhe afatin kohor të përafërt për zbatimin e ideve.

Në fund të javës do të tërhiqeni nga punët e shtëpisë, edhe nëse më parë nuk keni dalluar në efikasitetin ekonomik. Nën Hënën në Virgjëreshë, pakujdesia më e vogël dhe pasaktësia irriton. Nëse nuk e kuptoni arsyen e pakënaqësisë suaj, horoskopi javor për Gaforren është qetësues: bërja e një pune të thjeshtë ju qetëson. Veproni me qëllim dhe metodik.

Horoskopi javor i Luanit

19-25 shtator: Në fillim të javës do të jeni të pakënaqur me veten. Dielli në shenjën e Virgjëreshës të jep dëshirën për rezultatin perfekt. Nëse keni nevojë për një hov të fuqishëm, horoskopi javor i Luanit sugjeron ta braktisni këtë ide për një kohë. Ndoshta do të jeni në gjendje të krijoni një dialog me partnerët, të përfundoni një marrëveshje fitimprurëse. Me pak fjalë, për t’u hakmarrë për dështimet e së kaluarës, por pak më vonë.

Luanët në mes të javës do të dëshmojnë se janë familjarë të mirë. Kur Mërkuri është në shenjën e Virgjëreshës, ka një shqetësim. Nëse keni bërë plane për një kohë të gjatë, por nuk keni guxuar as t’i shprehni ato, është koha ta kapni demin nga brirët. Ridekorimi, blerjet për shtëpinë do të kërkojnë shpenzime të vogla dhe hapësira do të transformohet në mënyrë cilësore.

Gjasat janë që ju duhet të bëni diçka të re në fund të javës. Hëna në Virgjëreshë jep fokus, saktësi dhe saktësi. Edhe nëse nuk përpiqeni të rrisni nivelin e njohurive tuaja, horoskopi javor për Luanin ju siguron: informacioni do të jetë i dobishëm. Përveç studimit, mund të bëni llogaritje, përpunimin e të dhënave apo renditjen e letrave.

Horoskopi javor i Virgjëreshës

19-25 shtator: Vlerësoni saktë forcën tuaj në mënyrë që të mos e filloni javën me dështime. Dielli në shenjën e Virgjëreshës jep aftësinë për të gjetur rrugën më të shkurtër drejt suksesit. Horoskopi javor i Virgjëreshës këshillon të mos krijoni iluzione. Nëse dëshironi përparim në karrierë, gjeni një mundësi për të eliminuar rivalët. Në rast se ngjarjet në jetën tuaj personale po shkaktojnë ankth, sillni romancë dhe pasion në të.

Kurioziteti i Virgjëreshave në mesjavë nuk njeh kufi: të mësosh gjithmonë dhe gjithçka është motoja e tyre. Mërkuri në Virgjëreshë është i pajisur me një intelekt të thellë, të menduarit logjik. Mos rrini duke pritur që dikush të vendosë gjithçka për ju. Merrni çdo mundësi për të mësuar gjëra të reja, për të fituar përvojë. Edhe kolegët tuaj të nënvlerësuar mund të vijnë me një ide të rëndësishme.

Fat i mirë në çështjet financiare do t’ju gëzojë në fundjavë. Nën Hënën në shenjën e Virgjëreshës, njerëzit janë jashtëzakonisht të mbledhur, kapin menjëherë thelbin. Horoskopi javor për Virgjëreshën parashikon një rritje të mirëqenies materiale. Gjatë kësaj periudhe, ju mund të merrni kredi, të bëni investime, të hapni llogari bankare. Nëse nuk jeni të sigurtë në aftësitë tuaja, thjesht blini një biletë lotarie.

Horoskopi javor i Peshores

19-25 shtator: Aftësitë organizative në fillim të javës do t’ju vijnë shumë në ndihmë. Me Diellin në Virgjëreshë, duhet të punoni me ndërgjegje, duke mos i lënë gjërat për më vonë. Nëse mendoni se karriera juaj ka ngecur, horoskopi javor i Peshores sugjeron të veproni vazhdimisht. Zbuloni avantazhet tuaja, filloni të punoni për t’i forcuar ato, merrni njerëz me të njëjtin mendim.

Nga mesi i javës, Peshorja mund të jetë në mëshirën e dëshirës për të lënë dhe për të pushuar. Ndikimi i Mërkurit në shenjën e Virgjëreshës manifestohet në qëndrueshmëri dhe vendosmëri. Nëse vendosni se keni nevojë për një rikuperim energish, bëni një ditë pushimi ose bëni një shëtitje në park pas punës. Zgjidhja më e mirë do të ishte një pushim i përbashkët me të dashurin tuaj, edhe në shtëpi do të keni diçka për të bërë.

Në fundjavë, ju mund të merreni me problemin e peshës së tepërt. Hëna në shenjën e Virgjëreshës priret të jetë kërkuese. Nëse nuk jeni të kënaqur me formën tuaj fizike, horoskopi javor për Peshoren thotë: një dietë e rreptë ose agjërimi nuk është një opsion. Bëni një plan individual të vakteve, rishikoni zakonet tuaja të të ngrënit. Mundohuni të shmangni ndalimet e ashpra.

Horoskopi javor i Akrepit

19-25 shtator: Në ditët e para të javës mund të fitoni aleatë të besueshëm nëse nuk e humbisni momentin. Dielli në Virgjëreshë është i disponueshëm për mendim, përpikëri. Horoskopi javor i Akrepit sugjeron rinovimin e kontaktit me personat me të cilët fati u divorcua. Është e mundur që me ndihmën e tyre të arrini famë në komunitetin e biznesit, si dhe të rregulloni jetën tuaj personale.

Në mes të javës, Akrepat do të tregohen si organizatorë me përvojë. Ndikimi i Mërkurit në shenjën e Virgjëreshës shprehet në aftësinë për të vepruar në mënyrë të arsyeshme dhe produktive. Nëse mendoni se konkurrentët tuaj po afrohen gjithnjë e më shumë, trajtojeni këtë çështje nga afër. Lidhni të gjitha burimet tuaja dhe përdorni gjithashtu shërbimet e profesionistëve.

Në fund të javës do të jeni të zënë vetëm me veten. Hëna në shenjën e Virgjëreshës disponon rregullsinë, pa nxitim. Horoskopi javor për Akrepin beson se është koha për të përditësuar veshjet tuaja. Ndoshta, ju jeni pak prapa modës, ose ndoshta, përkundrazi, jeni shumë të rrëmbyer prej saj. Shkoni në pazar, përpiquni të gjeni diçka interesante që pasqyron shijen tuaj.

Horoskopi javor i Shigjetarit

19-25 shtator: Duke i kushtuar vëmendje të veçantë jetës personale në ditët e para të javës, mund ta ruani lidhjen. Me Diellin në Virgjëreshë, njerëzit priren të tregojnë pakujdesi mendore. Nëse shihni se partneri juaj nuk është në humor për dialog, horoskopi javor i Shigjetarit sugjeron të përgjigjeni me qetësi. Rrethoni të dashurit tuaj me kujdes, mos bëni pyetje të panevojshme, ai së shpejti do të ndryshojë mendje.

Në mes të javës, Shigjetari do të dëshirojë të transformohet. Kur Mërkuri është në Virgjëreshë, ka një interes në rritje për të gjitha llojet e gjërave të vogla. Nëse përpiqeni për përsosmëri në çdo detaj, punoni në imazhin tuaj. Eksploroni tendencat aktuale, ndiqni bloget e modës për t’u dukur të freskëta dhe me stil. Zgjedhja juaj do të vlerësohet shumë.

Kaloni fundjavën tuaj në një atmosferë relaksuese dhe të qetë. Hëna në shenjën e Virgjëreshës të jep dëshirën për të vendosur gjërat në rregull, për të vendosur gjithçka në rafte. Për të mbajtur në formë, horoskopi javor për Shigjetarin rekomandon zhvillimin e një sërë masash për të humbur peshë. Theksoni ushqimin dhe ushtrimet e duhura dhe është më mirë të përmbaheni nga agjërimi.

Horoskopi javor i Bricjapit

19-25 shtator: Në ditët e para të javës do të dëshironi siguri për shumë çështje. Dielli te Virgjëresha nuk njeh hedhjen dhe mosbesimin në vetvete. Horoskopi javor i Bricjapit beson se do të jetë e mundur të merrni informacion të plotë për atë që po ndodh. Mund ta kuptoni shpejt, ka ende kohë për jetën tuaj personale. Këtu fotografia është mjaft e qartë: besimi tek partneri është i palëkundur.

Qetësia e Bricjapit në mes të javës do t’i kënaqë të gjithë përreth. Kur Mërkuri është në Virgjëreshë, një person tregon vendosmëri të jashtëzakonshme. Asnjë spekulim, vetëm fakte, shifra të thata dhe siguri në biznes. Shefi do të jetë i mahnitur nga efikasiteti juaj, të dashurit do të pëlqejnë të jenë mënjanë. Në përgjithësi, përpjekjet nuk do të shkojnë kot.

Në fund të javës do të jeni jashtëzakonisht të ashpër, të paktën kështu mund t’ju duket të tjerëve. Hëna në Virgjëreshë jep kërkesa të larta për veten dhe të tjerët. Horoskopi javor për Bricjapin ju inkurajon të mos u ndalni në të metat e njerëzve të tjerë. Zvogëloni numrin e kontakteve. Kujdesuni për pastrimin, rishikimin e produkteve ose marrjen e kohës për bimët e shtëpisë.

Horoskopi javor i Ujorit

19-25 shtator: Filloni javën tuaj me vepra të mira në mënyrë që çdo ditë të jetë e mbushur me kuptim dhe qëllim të veçantë. Dielli tek Virgjëresha përfaqëson racionalizëm, mendim në çdo detaj. Horoskopi javor i Ujorit beson se ka kaq shumë ngrohtësi dhe mirësi në ju sa mund të ndriçoni të gjithë botën. Mundohuni të ndihmoni ata që ju rrethojnë. Është e mundur që ka njerëz që kanë nevojë të madhe për kujdesin tuaj.

Në mes të javës, Ujori janë plot energji, dëshirë për ta bërë jetën më të mirë. Mërkuri në Virgjëreshë ndihmon në organizimin dhe përmirësimin e punës. Edhe nëse mendoni se nuk po përballeni me valën e rasteve, mos u ndalni. Mundohuni të bëni atë që duhet të bëni, mundësisht me ndihmën e familjes suaj. Natyra e mirë, një sens humori do të ndihmojnë në kthimin e situatës në drejtimin e duhur.

Fundjavat janë perfekte për udhëtime pune. Hëna në Virgjëreshë jep dëshirën për të vepruar, për të luftuar përpara. Nëse jeni dërguar në një udhëtim pune, horoskopi javor për Ujorin rekomandon ta konsideroni këtë si një shans për të vizituar një vend të ri. Mos u varni nga puna, përpiquni të gjeni kohë për të vizituar ndonjë gjë.

Horoskopi javor i Peshqve

19-25 shtator: Ditët e para të javës janë një kohë e diskutimeve të nxehta dhe mosmarrëveshjeve aktive. Me Diellin në Virgjëreshë, të gjithë janë të sigurt se kanë të drejtë. Nëse nuk jeni të prirur për të folur, horoskopi javor i Peshqve sugjeron më pak kontakte me vartësit. Ata nuk kanë gjasa të kenë frikë nga autoriteti juaj. Por në marrëdhëniet personale, do të keni sukses nëse provoni.

Etja për njohuri e natyrshme tek Peshqit do të shfaqet veçanërisht ashpër në mes të javës. Kur Mërkuri është në shenjën e Virgjëreshës, një person ka një prirje për veprimtari shkencore. Nëse nuk keni menduar për vazhdimin e arsimit më parë, filloni të kërkoni për kurse trajnimi. Ju meritoni më shumë, mos u ndalni këtu: lartësi të reja janë përpara.

Planifikoni fundjavën tuaj për të pushuar mirë. Nën Hënën në Virgjëreshë, devijimi më i vogël nga rregullat shkakton një sulm acarimi. Horoskopi javor për Peshqit bën thirrje për qetësi. Nëse diçka në jetë nuk ju përshtatet, mendimet obsesive ju ndjekin, përpiquni të rindizni veten. Organizoni një piknik ose bëni një shëtitje në park.