BREAKING NEWS

Shëndetësia shqiptare promotore mediatike e koronavirusit që po ushtron terror mbi psiqikën e shqiptarëve nën regjinë e supernovës të Surrelit

Shëndetësia shqiptare promotore mediatike e koronavirusit që po
x

Lifestyle

Një ditë plot me të papritura/ Horoskopi për sot, e mërkurë 1 korrik 2020

Një ditë plot me të papritura/ Horoskopi për sot, e

DASHI

Ata qe janë ne çift do jene me te gatshëm sesa zakonisht dhe me te kujdesshëm për te plotësuar dëshirat e atij qe kane ne krah. Beqaret duhet te mbyllin çdo porte te se shkuarës dhe te hapin një faqe te re ne jetën e tyre. Sharmi nuk do iu mungoje, përfitoni. Venusi do iu mbroje planin e financave, por nëse shpenzoni me shume sesa duhet askush nuk do ua largoje vështirësitë.

DEMI

Dielli do te ndriçoje me shume ne jetën e çifteve sot, sidomos ne mëngjes. Edhe Jupiteri, planeti i fatit do jete ne anën e tyre. Gjithsesi vigjilencën nuk duhet ta humbasin. Merkuri do jete mjaft i favorshëm për beqaret. Nen influencën e tij do keni ndryshime mjaft pozitive. Planin material do jete i mbrojtur dhe pa probleme te veçanta. Gjithsesi shmangni sa te mundni nënshkrimet e kontratave.

BINJAKET

Hëna do jete e pozicionuar mire ne qiellin e binjakeve. Ajo do iu sjelle mjaft përfitime, ndryshime pozitive dhe do e përforcojë marrëdhënien me partnerin. Do i kushtoni shume kohe atij qe dashuroni. Drite jeshile edhe për beqaret. Venusi do iu sjelle një surprize te këndshme. Me Neptunin, planetin fatit, do jeni te mbrojtur ne planin financiar. Pas pak do vije edhe një përmirësim i konsiderueshëm.

GAFORRJA

Neptuni do sjelle pështjellime ne jetën sentimentale te çifteve. Disa do kenë edhe shume vështirësi për te komunikuar me njeri-tjetrin. Nëse tregoheni me tolerante dhe te kuptueshëm situata mund te përmirësohet. Beqaret do jene shume kërkues, do kenë fat, por nuk do duan te krijojnë një lidhje serioze. Fati me financat nuk do iu mungoje por duhet te mundoheni ta ruani atë.

LUANI

Gjithçka do shkoje për mrekulli sot për te lindurit e kësaj shenje. Do ndiheni rehat dhe ambienti do jete me i këndshëm dhe me i ngrohte. Beqaret do kenë takime e do tregohen mjaft te sjellshëm me personat qe do takojnë. Ne këtë mënyrë mund te arrijne atë qe duan. Situata ne sektorin e financave do jete e qete dhe e qëndrueshme. Mund te bëni edhe ndonjë shpenzime me shume sot.

VIRGJERESHA

Prezenca e Saturnit do iu beje me nazeli ndaj partnerit tuaj. Ky i fundit i çuditur nga sjellja juaj, e cila do jete shume ndryshe nga çka qene nuk do dije c’të beje. Beqaret, fale konfigurimit te yjeve, do kenë një eksperience mbresëlënëse, por qe nuk do jete shume e lehte për t’u jetuar. Yjet do i mbrojnë financat tuaja dhe situata do jete e qëndrueshme. Do jeni te kujdesshme me çdo gjë.

PESHORJA

Duke qene se kundërshtitë do te mbizotërojnë ne jetën tuaj ne çift, do fryje edhe një ere revolte e cila do iu marre edhe ju me vete. Tregohuni shume te matur! Dita e beqareve do jete mjaft e bukur. Do jeni sharmante dhe Hëna do iu rezervoje një dashuri sekrete. Interesat financiare do te stimulohen dhe do mund te forconi buxhetin. Gjithsesi mos e humbni asnjëherë sensin e maturisë.

AKREPI

Gjate ditës se sotme do ketë momente kur marrëdhënia me partnerin do jete e ftohte. Për me tepër xhelozia do te shfaqet dhe do i përkeqësoje gjerat. Beqaret duhet te bëjnë kujdes sepse ka rrezik te zhgënjehen shume nga personat qe do takojnë. Doni te ndiheni me mire atje ku jetoni dhe te shpenzoni për këtë. Kujdes, duke qene se financat nuk janë te mira do merrni hua qe mezi do i shlyeni.

SHIGJETARI

Marrëdhënia juaj me partnerin do te behet me e forte sot. Te nxitur nga Venusi ju do jeni me te kuptueshme, me emocionale dhe me shprehës ndaj partnerit. Shume beqare do shohin te linde një dashuri e këndshme dhe mjaft premtuese. Përfitoni! Ka ardhur koha te bëni me shume ekonomi. Disa do bëjnë shpenzime te mëdha dhe te papritura dhe disa do kenë probleme me një trashëgimi.

BRICJAPI

Jeta ne çift do kaloje një prove gjate kësaj dite. Rrethanat do bëjnë te mundur qe iu te zgjidhni çdo problem qe keni pasur kohet e fundit me partnerin dhe qe iu kane larguar pak nga njeri-tjetri. Beqaret te cilëve iu rendonte mjaft vetmia do kenë aventura qe nuk do i kënaqin. Durim për dashurinë e shumëpritur. Do merreni me tepër me menaxhimin e buxhetit dhe do keni fat.

UJORI

Dite e bukur për jetën ne çift. Do merrni kënaqësi pa fund dhe disa nga dëshirat tuaja me te shtrenjta do te plotësohen. Beqaret nga ana tjetër do kenë një takim te papritur por qe do te marre një kthese interesante. E ardhmja pritet te jete shume e mire. Nëse keni mundësi te flisni me ndonjë ekspert për menaxhimin e financave do bënit mire. Gjithsesi situata nuk është alarmante.

PESHQIT

Marrëdhënia juaj me atë qe keni ne krah do jete e mrekullueshme. Gjithë energjia dhe pasioni do përqendrohen tek partneri dhe ai do e çmoje këtë. klima sentimentale e beqareve rrezikon te mos jete shume harmonike. Beni durim sepse çdo gjë do te rregullohet shpejt. Keni pak kohe që nuk luftoni për te rritur te ardhurat, por sot kjo periudhe mbaroi. Do merrni masat e duhura.