BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Lifestyle

Një lajm i mirë do t’iu ndryshojë ditën/ Parashikimi i horoskopit, zbuloni surprizat që kanë rezervuar yjet sot për shenjën tuaj

Një lajm i mirë do t’iu ndryshojë ditën/ Parashikimi i

Dashi

Të jesh i motivuar është shumë gjë e mirë, por është e rëndësishme që të mos lejoni që suksesi t’ju largojë nga njerëzit që ju duan dhe ju mbështetin. Sot do t’ju jepet një mundësi zgjedhjeje midis zhgënjimit të një njeriu të dashur ose t’i thuash jo një mundësie interesante.

Demi

Në këto momente keni nevojë për më shumë qetësi. Përpiquni të gjeni një vend relaksues ku mund të mendoni mbi ndryshimet e ardhshme në jetën tuaj. Në dashuri parashikohen ndryshime

Binjaket

Ndjenja juaj e mirësjelljes ju ka ndihmuar që të keni marrëdhënie të mira me njerëzit që keni pranë. Sot do t’ju nevojitet që të ndryshoni taktikë. Jini të guximshëm. Miqtë e vërtetë do të rrinë me ju me çfarëdo lloj vendimi që duhet të ndërmerrni.

Gaforrja

Nëse ndjeni nevojën për të qëndruar pranë shtëpisë dhe për të mbajtur një profil më të ulët sesa zakonisht, atëherë bëjeni këtë. Çdo njeri ka nevojë që të kalojë më shumë kohë në vetmi për të reflektuar mbi gjithçka që ka ndodhur në jetën e tij.

Luani

Çdo herë që shpenzoni kohë me fëmijët tuaj do të jetë shumë e dobishme. Sot në aspektin profesional do t’ju ofrohen shumë mundësi të këndshme që nuk duhen kaluar pa marrë një vlerësim të hollësishëm.

Virgjëresha

Nëse keni një mundësi zgjedhjeje midis dashurisë dhe parave nesër, zgjidhni romancën! Nesër mund të takoni dikë që me të vërtetë do të ndezë një zjarr të thellë brenda jush. Në punë gjërat janë stabël.

Peshorja

Pse jeni kaq të preokupuar të shikoni prapa në të kaluarën tuaj, kur e ardhmja juaj është shumë premtuese? Atje jeni duke humbur kohën tuaj duke menduar për atë që ka ndodhur me një dashuri të dështuar ndërkohë që një dashuri e re po ju pret.

Akrepi

Ju mund të kanalizoni ambicien tuaj në disa mënyra interesante sot. Nuk duhet të jetë gjithmonë përpjekja për të qenë personi më i mirë, më i shpejti, më i zgjuari ose më i pasuri. Një lajmi i mirë në biznes mund t’ju ndryshojë ditën.

Shigjetari

Ku është argëtimi nëse i bëni gjërat njësoj si gjithë të tjerët? Ju duhet të ndiqni mënyrën tuaj dhe t’i bëni gjërat në mënyrë unike. Kjo është mënyra e vetme që ju të jetoni jetën që dëshironi. Shmangni presionin që ju vjen nga kolegët.

Bricjapi

Ditët e mëdha si kjo nuk vijnë shumë shpesh, prandaj kënaquni me gjithë qenien tuaj! Argëtoni sa më shumë shqisat tuaja dhe mos i shmangi aventurat. Punët janë aty çdo ditë dhe mund të presin.

Ujori

Sot mund t’ju duhet të punoni nën presion. Personat që keni përreth nuk kanë arritur ende t’ju kuptojnë. Është në dorën tuaj tu tregoni atyre se ju keni mënyrën tuaj autentike të të bërit të gjërave. Në çështjet e dashurisë keni nevojë për ndryshime.

Peshqit

Nëse kaloni shumë kohë duke u përpjekur të kënaqni miqtë tuaj në pozita të larta, rrezikoni të neglizhoni miqtë e vjetër. Në punë do t’ju duhet të bëni ndonjë kompromis në të mirë të suksesit.