Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Një metodë e thjeshtë dhe e lirë për të larë rrobat

Postuar: 12/02/2019 - 18:25

Një përbërës i thjeshtë mund të jetë zgjidhja përfundimtare për rrobat e përsosura. Ju nuk keni nevojë për detergjentë ose aromatizues të shtrenjtë, por mjafton vetëm pak ‘uthull e bardhë në daulën e makinës larëse dhe ju merrni përfitime me të vërtetë interesante.
 
Para së gjithash, një filxhan gjysmë me uthull mban gjallërinë e ngjyrave dhe zvogëlon mbetjet e sapunit, ndihmon për të hequr njollat ​​e deodoranteve nga rrobat e bardha.
 
Nëse shtoni gjysmë gotë uthull në ciklin e larjes, ju gjithashtu mund të merrni përfitime të mëdha për të neutralizuar erën e cigareve që shpesh marrin rrobat tuaja.
 
Kjo metodë është e vlefshme edhe për rrobat e leshta. Në fakt uthulla thyen ngarkesën statike që shpesh kanë disa inde.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 15:53

Aty ku ka dashuri, ka edhe xhelozi, por në rastin e shenjës së mëposhtme xhelozia mund të shndërrohet dalëngadalë në një sëmundje që e bren nga brenda.

Postuar: 26/06/2019 - 07:06

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do

Postuar: 25/06/2019 - 07:08

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do

Postuar: 24/06/2019 - 07:08

Ky është horoskopi për ditën e hënë, 24 qershor 2019.

Postuar: 23/06/2019 - 22:08

Një delfin ka sjellë në jetë të voglin e saj në bregun e Gjirit të Lalëzit.

Postuar: 21/06/2019 - 12:28

Sezoni i Binjakëve ishte një periudhë e vërtetë argëtimi dhe prej ditës së sotme futemi në sezoni

Postuar: 21/06/2019 - 07:05

 Dashi