BREAKING NEWS

Çfarë po synon presidenti me 2 marsin? Kreshnik Spahiu zbulon skenarin e Metës për rrugëtim të ri në politikë

Çfarë po synon presidenti me 2 marsin? Kreshnik Spahiu zbulon
x

Lifestyle

Një metodë e thjeshtë dhe e lirë për të larë rrobat

Një metodë e thjeshtë dhe e lirë për të larë
Një përbërës i thjeshtë mund të jetë zgjidhja përfundimtare për rrobat e përsosura. Ju nuk keni nevojë për detergjentë ose aromatizues të shtrenjtë, por mjafton vetëm pak ‘uthull e bardhë në daulën e makinës larëse dhe ju merrni përfitime me të vërtetë interesante.
 
Para së gjithash, një filxhan gjysmë me uthull mban gjallërinë e ngjyrave dhe zvogëlon mbetjet e sapunit, ndihmon për të hequr njollat ​​e deodoranteve nga rrobat e bardha.
 
Nëse shtoni gjysmë gotë uthull në ciklin e larjes, ju gjithashtu mund të merrni përfitime të mëdha për të neutralizuar erën e cigareve që shpesh marrin rrobat tuaja.
 
Kjo metodë është e vlefshme edhe për rrobat e leshta. Në fakt uthulla thyen ngarkesën statike që shpesh kanë disa inde.