BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x

Lifestyle

Një shishe uiski skocez shitet në ankand, nuk do ta besoni shifrën marramendëse

Një shishe uiski skocez shitet në ankand, nuk do ta besoni

Një shishe uiski skocez “Macallan Adami”, i cili konsiderohet si më i kërkuari në botë, u shit sot për gati 2.2 milionë paund (rreth 2.5 milionë euro), që është një rekord në një ankand për një shishe verë apo pije alkoolike. .

Macallan Adami 1926 u shit në shtëpinë e ankandeve Sotheby’s në Londër, pas një “lufte” gjatë ofertimit midis blerësve të mundshëm përmes telefonit dhe në vetë shtëpinë e ankandit, raportoi AP.

Dymbëdhjetë shishe, përfshirë atë që u shit sot, kanë etiketa të dizajnuara nga piktori italian Valerio Adami.

Një shishe tjetër nga e njëjta fuçi u shit nga Sotheby’s në vitin 2019 për gati 1.5 milion £ (rreth 1.7 milion €), që në atë kohë ishte një çmim rekord për një shishe verë ose pije alkoolike deri më sot.

“The Macallan 1926″ është uiski i vetëm që çdo ankand dëshiron të shesë dhe çdo koleksionist dëshiron të zotërojë”, tha Johnny Fowle, kreu global i pijeve shpirtërore të Sotheby.