BREAKING NEWS

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës, zbulohet se çfarë do të ndodhë nesër në orën 11:00

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës,
x

Lifestyle

Një zonë e tërë mbeti pa energji elektrike dhe nuk e besuan dot se i kujt ishte faji i errësirës disaditore

Rreth 800 shtëpi mbetën pa energji elektrike në Chapelton të Skoci, për faj të një demi, i cili tani ka marrë famë botërore.

Demi trazovaç gjeti një shtyllë të tensionit të lartë për t’u kruar, por, rrëzoi gjeneratorin që ndodhej në majë, duke shkaktuar një errësirë totale në zonë.

Megjithëse ai shpëtoi nga një shkundje e mirë mijëra volt nga kabllot, veprimi i demit la tre fshatra pa energji elektrike.

Pronari i tij kërkoi falje në “Facebook” për ngjarjen, duke justifikuar gjestin e kafshën me shqetësimin e kruarjes në kurriz, që gjeri derman vetëm te shtylla e tensionit.

Një zonë e tërë mbeti pa energji elektrike dhe nuk e besuan