Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje të forta tërmeti godasin gjatë natës Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje të forta tërmeti godasin
x

Lifestyle

Njeriu më i moshuar në botë tregon sekretin e jetëgjatësisë, mund ta tentojmë të gjithë

Njeriu më i moshuar në botë tregon sekretin e

Japonezi Grinning Chitetsu Watanabe është njeriu më i moshuar në botë, plot 112 vjeç. Është certifikuar edhe nga Libri i Rekordeve “Guinness”.

Me profesion ish-fermer, Grinning ka treguar sekretin e tij të jetëgjatësisë: “Mos u zemëroni dhe buzëqeshni gjithmonë”. Kjo është sipas tij formula që i ka mundësuar të prekë moshën që të paktë në botë e kanë arritur.

Grinning Chitetsu Watanabe është baba i 5 fëmijëve. Familjarët e tij thonë se nuk e kanë parë kurrë të bërtasë.